ضرر و زیان روغن ماهی

fish-oil-liquid-1

روغن ماهی را نباید خودسرانه و به مقدار زیاد و به مدت طولانی مصرف نمود زیرا در عده زیادی سبب خونریزی دستگاه گوارش و یا خونریزی زیر جلد می شود. درصد بالایی از مردم به روغن ماهی آلرژی دارند و این یکی از غذاهای آلرژی ساز است. در این صورت اگر پس از مصرف روغن ماهی آثار و علایم آلرژی در شخص دیده شد باید از خوردن آن خودداری کند.

در بسیاری از موارد دیده شده که روغن ماهی مانده و فاسد شده است و چون در کپسول قرار دارد رنگ و طعم آن مشخص نیست و شخص پس از مصرف دچار اسهال و عفونت دستگاه گوارش می شود. مهم تر از همه اینکه روغن ماهی در اثر تابش نور خورشید و نور معمولی تجزیه و بتدریج به سم تبدیل می شود. در این صورت باید توجه نمود که همیشه از روغن ماهی تازه استفاده کرد که پیدا کردن چنین چیزی هم کار آسانی نخواهد بود.

چون روغن ماهی حاوی مقدار زیادی ویتامین های D , A است اگر در مصرف آن زیاده روی کنید ناهنجاری هایی را سبب می شود. روغن ماهی در دستگاه گوارش به آسانی غذاهای دیگر هضم و جذب نمی شود. به همین دلیل گاهی علایمی مانند سوزش معده و روده را به همراه دارد و باید اضافه نمود که طعم نامطبوع آن پس از مصرف نیز موجب می شود که عده زیادی از خوردن آن پرهیز نمایند.

بررسی های علمی نشان می دهد که زیاده روی در مصرف روغن ماهی می تواند از جذب بعضی از ویتامین های محلول در چربی مانند ویتامین E جلوگیری کند که در درازمدت مشکلاتی را بوجود می آورد.

در ضمن روغن ماهی خاصیت رقیق کردن خون را دارد. لذا کسی ک هبه عارضه و یا بیماری رقیق بودن خون دچار است باید از مصرف آن دوری کند. این گونه افراد در موقع عمل جراحی عمومی و یا کشیدن دندان دردسرهایی خواهند داشت چون خون آنها به راحتی لخته نمی شود و بالاخره روغن ماهی انرژی زا بوده و هر گرم آن حدود 9 کالری انرژی در بدن تولید می کند. روغن ماهی را نباید بطور مداوم مصرف نمود و از مصرف زیاد آن باید دوری کرد مخصوصا در تابستان ها و در درجه حرارت بالا نباید این غذا را به مقدار زیاد و به مدت طولانی استفاده کرد.

این مطلب توسط سایت  فرامطلب تهیه شده است

ارسال شده در 26 مهر 1395 توسط