نقش روغن ماهی در سلامتی چشم ها و درمان بیماری قند

fish-oil

افرادی که به بیماری قند دچار هستند در نهایت ممکن است به عوارضی مانند سفت و شکننده شدن دیواره عروق و ناراحتی های قلب دچار شوند. روغن ماهی به علت داشتن اسیدهای چرب ضروری مانند اسید چرب امگا3 اصولا می تواند از بروز این عوارض جلوگیری کند. به عبارت دیگر روغن ماهی در کنترل و پایین آمدن قند خون هیچ تاثیری ندارد و فقط می تواند از بروز عوارض این بیماری که یکی از آنها ناهنجاری های قلب و عروق است جلوگیری کند. در ضمن روغن ماهی می تواند باعث بالا رفتن کلسترول خوب خون شده و از میزان کلسترول بد خون بکاهد و تری گلیسیریدها را پایین آورد که همه این عوامل سبب سلامتی قلب و عروق می شود.

برای سلامتی چشم ها هم همین طور. این اسیدهای چرب ضروری می توانند از سفت شدن مویرگ های داخل چشم جلوگیری کنند. پیرچشمی یکی از عوارض چشم است که می توان آن را با غذاهایی مانند اسیدهای چرب امگا 3 مو آنتی اکسیدان های مختلف مانند ویتامین C و غیره پیشگیری نمود. یک ماده ای به نام DHA که در اسید چرب امگا 3 وجود دارد می تواند از حساسیت چشم در برابر نور مستقیم پیشگیری نماید.

البته برای پیشگیری از شب کوری و ازدیاد قوه بینایی می توان بتاکاروتن (فرم اولیه ویتامین A) و یا ویتامین A آن هم با مشورت پزشک مصرف نمود. بهترین نسخه غذایی برای این موضوع مصرف مخلوطی از عدس و هویج و روغن زیتون و آب لیمو است. این معجون را ککه حاوی مقدار بسیار زیادی ویتامین A خواهد بود می توان با پختن مقداری عدس و هویج همراه مقدار کمی آب و اضافه نمودن مقداری روغن زیتون و آب لیمو به آن تهیه نمود. اگر کسی حتی 2 یا 3 باز در ماه این غذا را مصرف کند بدنش قادر است به اندازه کافی و لازم ویتامین A را برای سلامت چشم ها ذخیره نموده و به موقع مصرف کند. البته افرادی که به ناراحتی های کلیه مخصوصا نفریت دچار هستند باید از خوردن عدس دوری نمایند.

این مطلب توسط سایت  فرامطلب تهیه شده است

ارسال شده در 26 مهر 1395 توسط