چند و چون کیفیت شیر مصنوعی

191_1392031443powder

مقصود از شیر مصنوعی همان پودر شیر و یا شیر گاو است که در اینجا به چند و چون کیفیت آن اشاره می شود:

اگر مادر در موقع صرف غذای کودک در منزل نباشد افراد دیگر خانواده می توانند با استفاده از شیر خشک کودک را تغذیه کنند. اگرچه تغذیه کودک با دوشیدن شیر مادر و مصرف آن در غیبت او توسط افراد خانواده نیز امکان پذیر می باشد.

مادری که به نوزاد خود شیر مصنوعی می دهد بیشتر می تواند به کارهای خانه و زندگیش برسد چون نیازی به گذرانیدن وقت زیاد با کودک ندارد.

شیر گاو یا پودر شیر فاقد آنتی بادی که در شیر مادر است می باشد و در نتیجه از همه مواهبی که شیر مادر از این نظر دارد عاری می باشد.

شیرهای مصنوعی گران بوده و ممکن است فشاری باشد به خانواده های کم درآمد به همین جهت بعضی از خانواده ها به شیرهای مصنوعی ارزان تر که دارای کیفیتی پایین تر هستند پناه می برند که می تواند اثرات نامطلوبی بر سلامتی و بهزیستی کودک بجا گذارد.

امکان آلوده شدن شیر مصنوعی در موقع تهیه و مصرف مخصوصا استفاده شیشه و پستانک های آلوده خیلی زیاد است. اگر این شیر در شیشه و به مدت طولانی و در درجه حرارت محیط نگهداری شود و بدون توجه به این نکته مهم دوباره مصرف گردد مسلما سلامتی نوزاد را به خطر خواهد انداخت.

برای تهیه شیر مصنوعی وقت بیشتری نیاز است در حالی که شیر مادر همیشه آماده مصرف است و در ضمن درجه حرارت شیر مصنوعی ممکن است تغییر کند و همیشه ثابت نباشد که در اشتها و پذیرش نوزاد موثر خواهد بود.

شیرهای مصنوعی بیشتر از شیر مادر در دستگاه گوارش تولید گاز نموده و در ضمن نوزادانی که از شیر مصنوعی تغذیه می کنند بیشتر به عارضه یسوبت دچار می شوند.

ممکن است به هر دلیلی شیر مصنوعی انتخاب شده برای نوزاد به او نسازد. به عبارت دیگر کودک نتواند آن را تحمل کند. در این صورت والدین مجبورند چند نوع آن را آزمایش کنند که گاهی برای نوزاد دردسرهایی را بوجود می آورد.

این مطلب توسط سایت  فرامطلب تهیه شده است

ارسال شده در 26 مهر 1395 توسط