میزان بروز سرطان روده بزرگ در خانم های چاق

obesity-link-colon-cancer

پژوهشگران دانشگاه نیویورک طی بررسی جالبی بر روی 2300 نفر زن میانسال دریافتند که چاقی نقشی مستقیم و انکارناپذیر در بروز و پیشرفت سرطان روده بزرگ دارد به طوری که خانم های چاق چهار برابر بیشتر از خانم هایی که وزنی ایده آل و طبیعی دارند به این سرطان دچار می شوند.

چاقی با سرطان های دیگری مانند سرطان سینه، تخمدان، رحم و پروستات نیز رابطه مستقیم دارد. اصولا افراد چاق یا قادر نیستند به راحتی فعالیت های بدنی داشته باشند و ورزش کنند و یا اینکه علاقه ای به ورزش ندارند. نداشتن فعالیت های بدنی خود در کنار چاقی نقشی جداگانه در بروز سرطان دارد.

سرطان روده بزرگ سومین سرطان در خانم ها پس از سرطان های سینه و ریه می باشد و در مردان پس از سرطان های پروستات و ریه رقمی را به خود اختصاص می دهد. تغذیه نقشی بسیار مهم در بروز این سرطان بازی می کند و داشتن سابقه فامیلی، بیماری های روده بزرگ و همان طوری که اشاره شد چاقی و نداشتن فعالیت جسمانی و غیره نیز مزید بر علت شده و این بیماری را بوجود می آورند. سرطان بیماری است که از ترکیب چندین عامل سرطان زا بوجود می آید که دانستن و دوری کردن از آنها امریست مهم و در ضمن عواملی هم وجود دارند که در پیشگیری سرطان موثر هستند و از بروز یا پیشرفت این بیماری جلوگیری می کنند.

این مطلب توسط سایت  فرامطلب تهیه شده است

ارسال شده در 23 مهر 1395 توسط