تخم مرغ های آلوده به Salmonella سبب بروز بسیاری از ناهنجاری ها است

salmonella_food_blog

محیط زیست مرغ ها و محتویات روده آنها اکثرا آلوده به عامل عفونت زای مخصوصی به نام سالمونلا است که در مسمومیت های غذایی نقش مهم دارد. پوست تخم مرغ ها هم طبیعتا به این عامل عفونت آلوده هستند و به همین جهت در ممالک پیشرفته قبل از اینکه به بازار آورده شوند به وسیله محلول های ضد عفونی شستشو می شوند.

سازمان ملل کنترل غذا و داروی ایالت متحده آمریکا گزارش داده است که هر ساله در این کشور بیش از 118 هزار نفر به خاطر خوردن تخم مرغ های آلوده بیمار می شوند که گاهی به مرگ ختم می شود.

سفیده تخم مرغ بهترین محیط زیست برای میکروب ها بوده و به همین جهت تخم مرغ ترک خورده و شکسته پس از مدت کوتاهی موجب تکثیر سریع و غیر قابل تصور میکروب ها می شود و اگر شخص به این مسئله دقت نکند و چنین تخم مرغی را مصرف کند مخصوصا تخم مرغ خام، امکان مسمومیت غذایی غیر قابل اجتناب خواهد بود و اگر شخصی بیماری های مزمنی مانند بیماری های کبدی، قلبی و کلیوی داشته باشد امکان از بین رفتن او زیاد می شود.

با توجه به آمار سرسام آور مسمومیت های غذایی به علت تخم مرغ آلوده، مسئولان بهداشت آمریکا تصمیم دارند با صرف هزینه زیاد از ورود تخم مرغ های آلوده به بازار جلوگیری کنند و با استریل کردن پوست تخم مرغ رقم مسمومیت های غذایی را تقلیل دهند.

این مطلب توسط سایت  فرامطلب تهیه شده است

ارسال شده در 21 مهر 1395 توسط