اختلال در یادگیری با بیماری اوتیسم

article20241

اختلالات ذهنی انواع مختلف و درجه های متفاوتی دارند. یکی از این اختلالات بیماری مغزی اوتیسم می باشد که بیشتر در کودکی خود را نشان می دهد. ولی آیا این کودکان کم هوشند؟ پاسخ در ادامه متن.

مقایسه‌ هوش مبتلایان‌ به‌ اوتیسم نسبت‌ به‌ بقیه

حمید نجاری، متخصص مغز و اعصاب:
اغلب مبتلایان به اتیسم 70 درصد هوش افراد معمولی را دارند و بسیاری از آنها می‌توانند تا حد بسیار زیادی فعالیت مغزی خود را به درستی انجام دهند. مبتلایان به اوتیسم به دلیل نوع بیماری خود معمولا در تعاملات و ارتباط خود با دیگران دچار مشکل می‌شوند و رفتارهای کلیشه‌ای و غیر عادی در بسیاری از موارد از خود بروز می‌هند. بسیاری اینطور تصور می‌کنند که افراد مبتلا به اوتیسم توانایی و هوش کافی برای انجام فعالیت‌های روزمره خود را ندارند که این تصور اشتباه است. اغلب مبتلایان به اوتیسم تا 70 درصد هوش افراد معمولی را دارند و بسیاری از آنها می‌توانند تا حد بسیار زیادی فعالیت‌های مغزی خود را به درستی انجام دهند.
حمید نجاری با بیان اینکه بسیاری از افراد مبتلا به اوتیسم درک بالایی دارند، یاد آور شد: در موارد متعددی مشاهده شده که مبتلایان به اوتیسم می‌توانند عملیات ریاضی را به خوبی انجام دهند و همچنین این افراد می‌توانند مطالب زیادی را حفظ کنند. بسیاری از مبتلایان به اوتیسم حتی قابلیت این را دارند که در مدارس عادی در کنار دانش آموزان پسر و دختر معمولی نیز مشغول به تحصیل شوند، بدون اینکه مشکل خاصی را برای خود و یا اطرافیان خودشان به وجود آورند.

ارسال شده در 20 مهر 1395 توسط