غذاهایی که در پیشگیری و درمان بیماری نقرس مهم هستند

 

gout-promotion

نوشیدن زیاد و متوالی مایعات به میزان دو برابر مقدار توصیه شده در روز، کمک می کند که اسید اوریک بهتر از کلیه ها دفع شده و مانع تشکیل سنگ کلیه شود (نباید فراموش کرد که مبتلایان به نقرس مستعد تولید سنگ کلیه هستند).

  • اسیدهای چرب امگا 3 که در برخی از ماهی ها وجود دارند و در حال حاضر می توان آنها را از داروخانه ها نیز تهیه کرد ظاهرا باعث تسکین درد مفصل و کاهش تورم آن در مبتلایان به نقرس می شود.
  • تعداد زیادی از کسانی که دچار بیماری نقرس هستند ممکن است به بیماری قند و یا بیماری های قلبی نیز مبتلا باشند و یا دچار فشار خون و یا میزان کلسترول در خون باشند. در این حالت باید با متخصصان تغذیه مشورت کرد تا با در نظر گرفتن طبیعت بیماری نقرس و سایر بیماری ها، رژیم مناسبی توصیه و پیگیری شود و مشکلات غیر قابل حل بوجود نیاید.
  • مصرف میوه های تازه و سبزی هایی که حاوی مقدار زیادی پورین نیستند مانند کرفس و همچنین برنج، ماکارونی و مواد نشاسته ای که می توانند انرژی موردنظر را تامین نمایند به مبتلایان به نقرس توصیه می شود.
  • در طب سنتی ایران برای درمان بیماری نقرس توصیه های مختلفی شده است که از جمله می توان از جوشانده سیر، خوردن انگور یاقوتی با هسته، خوردن ترب، کاسنی زرد، گل قاصدک و گل گندم را نام برد.
  • در خاتمه باید یادآور شد که بیماری نقرس در ردیف بیماری هایی است که به سادگی می توان آن را با استفاده از داروهای جدید و رژیم غذایی مناسب به صورت موثری درمان نمود.

این مطلب توسط سایت  فرامطلب تهیه شده است

 

 

ارسال شده در 18 مهر 1395 توسط