بیماری نقرس و رابطه آن با تغذیه

princ_rm_photo_of_gouty_foot_with_acid_crystals

بیماری نقرس با ورم شدید مفاصل پا و به خصوص انگشت شست پا همراه است که شدت این درد بیمار را وادار به مراجعه به پزشک نموده و گاهی همین عمل باعث تشخیص بیماری می گرد. این درد در هنگام حمله های نقرس آن چنان شدید است که فرد نمی تواند حتی تماس ملافه یا جوراب را با شست پای خود تحمل نماید.

در آمریکای شمالی از هر یک هزار نفر فرد بالغ، پنج نفر به بیماری نقرس مبتلا می باشند که نیمی از آنها چاق هستند. درصد بروز این بیماری در خانم ها به خصوص پیش از سن یائسگی بسیار کم است.

بیماری نقرس را به غلط بیماری اعیان و اشراف نسبت داده اند در حالی که این بیماری نوعی عارضه Arthritis یا ورم مفاصل است که در اثر عدم توانایی کلیه ها در دفع اسید اوریک از بدن حاصل می شود. اسید اوریک حاصل سوخت و ساز مواد غذایی مانند گوشت قرمز و مرغ و غیره است. سلول های بدن نیز به هنگام متابولیسم مقداری اسید اوریک بوجود می آورند که باید مرتبا از طریق کلیه ها دفع گردد. کریستال های اسید اوریک در اطراف مفاصل ته نشین شه باعث تورم می گردند.

سیستم دفاعی بدن به اشتباه به این قسمت حمله ور شده، درد و ورم را افزایش می دهد.

چنانچه این مشکل درمان نشود کریستال های اسید اوریک ممکن است زیر پوست بازو و اطراف مفصل های بیمار به صورتی انباشته گردد که بتوان با لمس کردن آنها را احساس کرد.

این مطلب توسط سایت  فرامطلب تهیه شده است

ارسال شده در 17 مهر 1395 توسط