رابطه مصرف نمک زیاد و مرگ و میر زودرس

salt-spilling-out-of-a-shaker

 

پژوهشگران دانشگاه هلسینکی طی بررسی جالب علمی در مورد چند و چون مصرف نمک و رابطه آن با مرگ و میر زودرس نتایج جالبی را در اختیار محققان و عموم قرار داده اند که از بسیاری نظرها دانستن آن مفید است. این مطالعه که در کشور فنلاند به عمل آمده نشان می دهد که کم کردن نمک رژیم غذایی تا حدود 35-30 درصد و در طول 30 سال گذشته سبب شده تا امکان بروز سکته مغزی و بیماری های قلبی به صورت غیر قابل تصوری کاهش یابد و بطور متوسط 6 تا 7 سال به طول عمر افراد اضافه نماید.

 

یکی از علل اصلی پیشگیری از مرگ و میر زودرس در این بررسی جالب رابهط کم کردن نمک رژیم غذایی و پایین آمدن فشار خون بوده که هیچ دارویی چنین قدرتی را نشان نمی دهد زیرا بطور متوسط رقم پایین آمدن فشار خون مردم در این مدت 30 سال بررسی و به همراه رژیم غذایی کم نمک حدود 10 میلی متر جیوه بوده است که رقمی است بزرگ. در ضمن میزان کلسترول خون مردم منطقه نیز در این مدت به شدت کاهش یافته و نمایانگر رابطه چاقی در اثر مصرف نمک و بالاخره افزایش کلسترول خون می باشد.

این پژوهشگران عقیده دارند که علاوه بر ضرر و زیان نمک بر روی دستگاه گردش خون و ایجاد فشار خون شخصی که نمک زیادتری مصرف می کند به نوعی تشنگی دچار می شود و نوشیدن مایعات مخصوصا نوشابه های شیرین که حاوی مقدار قابل توجهی قند معمولی و یا قند میوه هستند سبب افزایش وزن می شوند.

مرکز تحقیقات نمک آمریکا آماری منتشر نموده که جالب است. این آمار نشان می دهد که مصرف نمک در آمریکا در 15 سال گذشته به 50 درصد افزایش یافته و متاسفانه میزان بالا رفتن فشار خون مردم هم به همین صورت افزایش یافته است. در همین حال مصرف نوشابه های شیرین در آمریکا در بین سال های 1977 و 2001 به 135 درصد افزایش یافته در حالی که در همین دوره 38 درصد از مصرف شیر کاسته شده است. ما می دانیم که کلسیم موجود در شیر می تواند از بالا رفتن فشار خون جلوگیری نماید ولی متاسفانه ا ین عامل مهم کمتر در رژیم غذایی مردم منظور می گردد. جالب اینکه مردم آمریکا در حال حاضر هر روز 278 کالری بیشتر از 25 سال قبل دریافت می دارند در حالی که خیلی کمتر از 25 سال قبل ورزش می کنند و یا فعالیت بدنی دارند. این امر سبب شده که چاقی بیش از حد در این کشور همه گیر و اپیدمی شود و سبب مرگ و میر زودرس گردد. در ضمن در 24 سال گذشته 61 درصد بر وزن مردان و 52 درصد بر وزن زنان آمریکا اضافه شده است. جای نگرانی شدید است که فقط در 3 سال گذشته عارضه چاقی و رقم افزایش آن در بین مردم آمریکا رابطه مستقیمی دارد با مصرف نمک و نوشابه های شیرین به همان صورتی که پژوهشگران اروپایی گزارش کرده اند. به هر صورت این پژوهشگران پیش بینی می کنند که کاهش نمک رژیم غذایی از طرفی سبب کاهش مصرف مایعات شیرین شده و از طرف دیگر فشار خون را پایین می آورد و در نهایت از بروز چاقی جلوگیری می کند و در نتیجه میزان مرگ و میرهای زودرس کاهش میابد. البته عوامل دیگری هم در بروز چاقی و بالا رفتن فشار خون و کلسترول و قند خون وجود دارند که نباید نادیده گرفته شوند ولی نقش نمک رژیم غذایی به مراتب مهم بوده و رعایت رژیم کم نمک امریست مهم

ارسال شده در 15 مهر 1395 توسط