تاثیرات سبزیجات و میوه جات خشک بر بدن

107077

در سبزی و میوه تازه علاوه بر املاح و ویتامین ها مقداری آنزیم و فیتوکمیکال و هورمون های گیاهی هم وجود دارند که برای بهزیستی و سلامتی بدن مفید می باشند. در موقع خشک کردن سبزی و میوه مقداری از این آنزیم ها و هورمون ها و برخی از ویتامین ها از بین می روند ولی تاثیری در املاح آن نخواهد داشت.

مثلا در موقع تهیه بعضی از غذاهای ایرانی (خورشت قورمه سبزی) که مقدار زیادی سبزی در آن وجود دارد صرفا به علت روش تهیه آن مقدار زیادی از خواص آن از دست می رود. خرد کردن و یا کوبیدن سبزی باعث می شود که بعضی از مواد شیمیایی طبیعی و یا ویتامین های آن از بافت های سبزی خارج شده و از بین بروند. به همین دلیل توصیه می شود که سبزی سالاد را نباید خرد کرد و مدت ها به خود گذاشت بلکه درست قبل از مصرف سالاد آن را برید و مصرف نمود. اخیرا در بعضی از رستوران ها، سبزی سالاد را در موقع پذیرایی زیاد خرد نمی کنند تا خواص آن از بین نرود.

در مورد میوه ها اگر کسی در منزل دست به خشک کردن میوه ها بزند حاصل آن طبیعی است ولی میوه خشک هایی که توسط کمپانی های بزرگ به بازار می آیند اکثرا حاوی مقدار زیادی از افزاینده های شیمیایی هستند که برای حفظ رنگ و بو و ظاهر میوه به آن اضافه می کنند و درصد بالایی از مردم به آن حساسیت دارند و در آنها تولید انرژی می کند و در ضمن ناهنجاری های دیگری در بدن بوجود می آورد.

ارسال شده در 14 مهر 1395 توسط