عصاره اولیه روغن زیتون بهترین دارو برای بیماری های مزمن

olive-oil1

 

در سال 1960 یکی از پژوهشگران آمریکایی پس از مطالعه رژیم غذایی مردم کشورهای مدیترانه به معجزه عصاره اولیه زیتون پی برد و از آن پس ده ها مطالعه بزرگ و دنباله دار در مورد مصرف روغن زیتون با کیفیت بالا و پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری ها ا نجام گرفته و اثرات غیر قابل  انکار روغن زیتون را در مبارزه با بیماری هایی چون سرطان و پوکی استخوان و دردهای مفاصل و غیره ثابت نموده است.

مقدار آنتی اکسیدان های موجود در عصاره اولیه زیتون یا روغن زیتون Extra Virgin به صورتی است که قابل مقایسه با عصاره های دومین و سومین دوره روغن گیری نمی باشد زیرا ترکیبات موجود در این آنتی اکسیدان ها مخصوصا Polyphenols موجود در آن بهترین ماده ایست برای مبارزه با بیماری های مزمن و Degenerative این مواد طبیعی قادر هستند از پیری زودرس جلوگیری نموده و از عملکرد عوامل بیماری زا در بدن پیشگیری نمایند.

در بازار روغن هایی با کیفیت پایین و به نام روغن زیتون Extravirging به فروش می رسند و به ظاهر نمی توان تشخیص داد که تا چه حد این موضوع صحت دارد. اصولا روغن زیتون خوب و تهیه شده از فشار اولیه زیتون باید سبز رنگ بوده و طعم و مزه مخصوص زیتون را داشته باشد. به هیچ عنوان روغن زیتون نگهداری شده در شیشه، مخصوصا شیشه های بی رنگ قابل مصرف نیستند چون روغن زیتون در برابر نور تغییر کیفیت داده و برای سلامتی خوب نیست. روغن زیتون باید در محیط خنک و دور از نور نگهداری شود و در ضمن تاریخ مصرف آن مشخص باشد. روغن زیتون کهنه نه تنها خواصی نخواهد داشت بلکه سمی است خطرناک برای بدن.

ارسال شده در 14 مهر 1395 توسط