بکار بردن ویروس های باکتری خوار برای حفظ مواد غذایی

image-axd

این هم یکی دیگر از عجایب علم پزشکی است که با مخلوط کردن مقداری ویروس بی خطر ولی باکتری خور به گوشت ها می توان از بروز عفونت ها و در نتیجه مسمومیت های غذایی جلوگیری نمود. هر ساله ده ها هزار نفر در سراسر دنیا به خاطر مسمومیت غذایی جانشان را از دست می دهند. دسته ای از ویروس هایی که در حقیقت ضد باکتری های خطرناک هستند می توانند به صورت Spray روی غذاهایی که زود فاسد می شوند مانند گوشت ها، سبب انهدام این عوامل عفونت زا شده و از بروز مسمومیت های غذایی جلوگیری نمایند.

بعضی از این باکتریب های عفونت زای غذا عوارضی مانند Listeriosis بوجود می آورند که در خانم های حامله و نوزادان و افراد مسن و آنهایی که به ضعف سیستم دفاعی دچار هستند خطرات بزرگی بوجود می آورند. این نوع عفونت هر ساله در آمریکا حدود 2500 نفر را بیمار نموده که 500 نفر از آنها جانشان را از دست می دهند.

این دسته از ویروس های باکتری خور که کارشان از بین بردن و مصرف نمودن باکتری های عفونت زا است از قرار کاری با باکتری های مفید روده انسان و یا سلول های بدن ندارند و فقط باکتری های زیانبار را از بین می برند. لابراتور Intralytix که بر روی ویروس های باکتری خور تحقیق کرده قصد دارد از FDA آمریکا اجازه پخش این ویروس را بگیرد و ممکن است موفق شود ولی آیا می شود به ویروسی که ممکن است به خاطر عوامل محیطی و زندگی پیچیده آن تغییر روش و یا جهش ژنتیکی Mutation دهد و به ویروس خطرناک تبدیل گردد، اطمینان کرد و در غذاهای مختلف از آن استفاده نمود. بسیاری از ویروس ها باکتری های بی ضرر می توانند با جهش ژنتیکی خطرناک شوند و مشکلاتی را بوجود آورند. به عقیده من با وجودی که این نظریه یا روش آزمایش شده استفاده از ویروس های باکتری خور موضوعی است بسیار جالب ولی نباید در مصرف و استفاده آن عجله نمود بلکه باید تحقیقات و بررسی های بیشتری را انجام داد و مطمئن شد که ویروس بی ضرر امروزی بیماری زای خطرناک فردا نشود. در اینجا باید اشاره نمود که در آینده ویروس ها و باکتری های مختلف می توانند نقش مهم در پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری ها ماند سرطان و غیره داشته باشند و از آنها برای از بین بردن سلول های سرطانی و یا عوامل بیماری زا استفاده شود.

ارسال شده در 14 مهر 1395 توسط