نقش روغن ماهی در کنترل سرطان پروستات

1296x728_fish_oil_and_prostate_cancer

روغن ماهی و غذاهای دیگری مانند دانه کتان که حاوی مقدار زیادی از اسیدهای چرب امگا3 هستند می توانند در کنترل سرطان پروستات و جلوگیری از پراکنده شدن و ریشه دواندن آن مهم باشد.فقط در کانادا هر ساله حدود 22 هزار نفر به این سرطان دچار می شوند و رقم بروز آن نسبت به سرطان های دیگر بسیار بالا است.

آمار نشان می دهد که در 25 سال گذشته سالی 3 درصد به میزان ابتلای این بیماری در کشورهای صنعتی افزوده می شود. عواملی مانند عفونت مزمن مجاری ادراری و پروستات، سابقه بیماری آمیزشی، مصرف زیاد چربی حیوانی و گوشت قرمز، کمبود مصرف سبزی و میوه، چاقی و عدم فعالیت های بدنی در بروز این بیماری نقش دارند که در اینجا فقط به ذکر آنها اکتفا می نماییم.

یک بار دیگر تاکید می کنیم اسیدهای چرب امگا3 رقیق کننده خون هستند و از بروز بیماری های قلبی مانند سکته قلبی و همچنین سکته مغزی جلوگیری می کنند در حالی که اسیدهای چرب امگا6 برخلاف امگا 3 عمل می کنند و غلیظ کننده خون هستند. بنابراین باید گفت که در مصرف غذاهای مختلف و مواد غذایی مانند املاح و ویتامین ها باید حد تعادل را در نظر داشت و در مصرف آنها زیاده روی نکرد. در مصرف روغن ماهی هم نباید زیاده روی کرد چون رقیق کننده خون است و ممکن است سبب خونریزی های داخلی شود و مشکلاتی را بوجود آورد.

ارسال شده در 14 مهر 1395 توسط