استفاده های جدید نمک

news657_600

تا قرن نوزدهم از نمک حداکثر استفاده را در تهیه و نگهداری و مصرف غذا می کردند ولی بتدریج در صنعت چرم سازی، رنگرزی پارچه بافی، کوزه گری و سفال سازی از نمک استفاده کردند. در قرن نوزدهم شیمیدانان توانستند از نمک در بوجود آوردن انواع مختلف مواد شیمیایی جدید استفاده کنند. مدارک موجود نشان می دهد که امروز از نمک بیش از 14 هزار مورد استفاده می شود و در حقیقت نمک مقام مخصوصی در بین املاح معدنی به خود اختصاص داده که در بهزیستی و سلامتی و صنایع مختلف نقش آن انکار ناپذیر است. تا اواسط قرن نوزدهم نمک در سراسر دنیا و همه کشورها در دسترس مردم قرار نداشت و مردم از سدیم طبیعی موجود در غذاها تغذیه می نمودند. در پایان قرن نوزدهم بود که نمک با قیمتی مناسب و فراوان در سراسر دنیا در دسترس مردم قرار گرفت.

همان طوری که  اشاره شد بشر از هزاران سال قبل نمک را می شناخته و به بعضی از خواص آن پی ببرده است. در مراحل اولیه شناخت و مصرف نمک از این ماده معدنی برای پیشگیری از عفونت های غذایی و نگهداری سبزیجات و گوشت ها استفاده می شد به طوری که در قرن نوزدهم مردم اروپا روزانه حدود 18 گرم نمک از طریق رژیم غذایی، مخصوصا غذاهای کنسرو شده مانند HAM , BACON و گوشت ماهی و سبزیجات شور مصرف می کردند. اختراع یخچال بود که میزان نمک رژیم غذایی مردم این کشورها را کاهش داد و از خطرات عوارض مصرف بی بند و بار نمک و سدیم جلوگیری نمود زیرا صنعت تهیه و نگهداری غ ذا در محیط سرد و مطمئن یخچال نیاز مردم را به مصرف نمک تقلیل داد و در ضمن از بروز بسیاری از بیماری هایی که در اثر عوامل عفونت زای غذاها بوجود می آیند مانند مسمومیت های غذایی و عوارض مصرف زیاد نمک مانند فشار خون بالا جلوگیری نمود. با وجود این امروز غذای تهیه شده ای دیده نمی شود که در آن نمک و سدیم وجود نداشته باشد. از بیسکویت و کیک و انواع سبزیجات گرفته تا خیارشور و غذای کنسرو شده در نمک، حاوی مقداری از این ماده غذایی هستند و همه مردم در سراسر دنیا به مزه ای که نمک به غذاها می دهد عادت کرده  اند و نوزادان نیز بتدریج چنین عادت خواهند کرد.

امروزه غذاهای از پیش تهیه شده رکن مهمی از تغذیه مردم دنیا مخصوصا کشورهای صنعتی را تشکیل می دهد و حداقل هر فردی در این کشورها هر روز چند بار از غذاهای از پیش تهیه شده و کنسرو و کمپوت استفاده می کند که حاوی مقدار زیادی نمک ا ست. متاسفانه وقتی چند بار این گونه غذاها مصرف شد و مزه مخصوص آن مورد توجه قرار گرفت فرد بدون توجه به ترکیبات آن و وجود چاشنی ها و اسنس ها و مواد شیمیایی موجود در آن گرایش به مصرف آن پیدا می کند و به خوردن آن ادامه می دهد و بهترین نمونه آن Fast Food است به ظاهر خوشمزه و در باطن حاوی مقدار زیادی سدیم و مواد دیگریست که نه تنها بدن ما به آنها نیازی ندارد بلکه برای سلامتی و بهزیستی ما خطرناک است.

ارسال شده در 14 مهر 1395 توسط