چای سبز و رابطه آن با پایین بودن میزان سرطان در آسیا

green-tea

با وجودی که مصرف سیگار در کشورهای آسیایی بالا است رقم بروز سرطان ریه که علت اصلی آن سیگار است بالا نیست. بررسی های زیادی نشان می دهد که پایین بودن رقم سرطان ریه و سرطان های دیگر در این کشورها به علت مصرف چای سبز است. پژوهشگران دانشگاه معروف YALE عقیده دارند که مردم کشورهای آسیایی پایین بودن رقم سرطان ها و بیماری های قلبی را مدیون چای سبز هستند و این عادت غذایی مخصوص می تواند کیفیت سلامتی مردم کشورهای دیگر دنیا را تغییر دهد.

در اینجا باید به وضوح اشاره شود که این بررسی ها بیانگر این نیستند که مصرف سیگار زیانبار نیست بلکه باید تاکید کرد که مواد موجود در چای سبز می تواند از قدرت سرطان زایی و بیماری زایی سیگار کم کند. سیگار حاوی صدها نوع مواد سمی و سرطانزا است و مصرف آن خطرناک و کشنده است. به عبارت دیگر با  این یافته جدید نباید فکر کنیم که می توانیم از کشیدن سیگار لذت برده و با نوشیدن چای سبز اثرات آن را خنثی کنیم. نقش مهم و اصلی چای سبز در بهزیستی و سلامتی مردم کشورهای آسیایی که نوشیدن چای سبز یکی از عادات روزانه آنهاست به این صورت  است که آنتی اکسیدان های قوی موجود در چای سبز قادرند اثرات سوء رادیکال های آزاد موجود در بدن را خنثی نموده و به آنها اجازه ندهند بر روی DNA سلول های بدن تاثی رگذاشته و بیماری های مختلف را سبب شوند. البته در چای سیاه یا معمولی هم مقدار زیادی از این آنتی اکسیدان ها وجود دارند ولی در مقایسه با چای سبز مقدار آن کمتر است. در آمریکا از هر یکصد هزار نفر مرد 348 نفر به علت بیماری های قلبی جانشان را از دست می دهند در حالی که این رقم در ژاپن 186 نفر است.

در عروق افرادی که چای سبز مصرف می کنند مقداررسوب کلسترول بد بسیار ناچیز است. این دسته از مردم دارای قلب و عروق سالم تری هستند. در ضمن رقم بروز سرطان در مردان کشور کره جنوبی حدود 40 نفر در هر یکصد هزار نفر می باشد. در حالی که این رقم در آمریکا 67 نفر می باشد. در عین حال 37 درصد مردان کره جنوبی به مصرف سیگار عادت دارند در حالی که این رقم در مردان آمریکایی حدود 27 درصد است و این خود بیانگر وجود نوعی روش زندگی سالم است که از بروز بیماری های قلبی و سرطان در مردم کشورهای آسیایی جلوگیری می کند که مصرف چای سبز یکی از آنهاست.

ارسال شده در 13 مهر 1395 توسط