انتقال باکتریهای مقاوم توسط خالکوبی Tattoo

tattoo20120619_400

مرکز کنترل بیماری های  ایالات متحده آمریکا اعلان نمودند که در سه ایالت این کشور مواردی دیده شده که نوعی باکتری به نام MRSA در افرادی که به صورت غیر بهداشتی و با استفاده از وسایل آلوده خالکوبی می شوند در برابر آنتی بیوتیک ها مقاوم بوده و به علت بی اثر بودن دارو جانشان را از دست می دهند.

تا به حال 33 نفر از افرادی که خالکوبی کرده اند به این عامل خطرناک آلوده شده و هیچ درمانی بر روی عفونت پوست آنها موثر نمی باشد. این باکتری مخصوص در بدن شخص آلوده سبب انهدام سیستم ایمنی شده و زخم پوست بتدریج به قسمت های دیگر بدن سرایت می کند و گاهی بیماری خطرناک بدن خوره یا Mecrotizing Fasclltis را موجب می گردد.

انتقال ویروس ایدز و ویروس های دیگری مانند ویروس هپاتیت کبد و غیره ممکن است در موقع خالکوبی پوست بوسیله وسایل آلوده از شخصی به شخص دیگر انتقال یابد. حال بررسی جدید خبر انتقال باکتری مقاوم در برابر آنتی بیوتیک را در افرادی که خالکوبی کرده ا ند اعلان می کند که خطری است جدی و شخص آلوده به علت بی  اثر بودن آنتی بیوتیک ها بر روی عوامل عفونت زا جانش را از دست می دهد. امید است که این خبر سبب شود که جوانان با چشم و هم چشمی افرادی غافل، دانسته و ندانسته اقدام به خالکوبی و سوراخ کردن اندام های بدن خود ننمایند و جانشان را به خطر نیاندازند.

ارسال شده در 13 مهر 1395 توسط