توانایی سیر در مبارزه با بیماری های قلبی و سرطان

health-benefits-of-garlic

سیر یکی از سبزیجات و یا گیاهانی است که بشر از هزاران سال قبل به خواص آن پی برده و از آن استفاده کرده است. اکنون پس از پیشرفت علم پزشکی و علوم مربوط به آن هنوز بسیاری از خواص دارویی و غذایی آن معلوم نگردیده و مدام گوشه های تاریک دنیای درون این گیاه بدبو ولی پر خاصیت روشن ترمی شود. سیر در پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری ها نقشی مهم دارد. در سال های اخیر در مورد امکان پیشگیری و درمان سرطان ها و بیماری های قلبی به وسیله سیر بررسی های جالب علمی انجام گرفته و نتایج آن امیدوار کننده و در عین حال تعجب آور بوده است.

در یکی از شماره های ژورنال معروف تغذیه 35 مقاله علمی درباره آخرین بررسی های جالب علمی بر روی سیر به چاپ رسیده که بی اندازه جالب است و در مجموع مقامی بزرگ به این گیاه می دهد که نظیرش وجود ندارد.

در طب سنتی کشورهایی چون چین و هندوستان و ایران و مصر و یونان نقش دارویی سیر به وضوح مشخص گردیده و هنوز در بسیاری از کشورهای دنیا از سیر برای درمان بیماری های مزمن مانند سرطان، بیماری قند، بیماری های قلبی، دردهای مفاصل، ضد عفونی زخم ها و بالاخره پایین آوردن کلسترول خون و غیره استفاده می شود. بقراط حکیم در حدود 500 سال قبل از میلاد مسیح وجود سیر و ترکیبات سیر را در همه داروها و برای درمان تمام بیماری ها ضروری می دانست و اکثر پزشکان نامی ایران مانند ابوعلی سینا در نسخه های خود سیر را برای درمان بیماری های مزمن توصیه می کردند.

در اینجا به اختصار به آنچه که در 35 مقاله علمی آمده اشاره ای می شود و در فرصت های بعدی در مورد بعضی از خواص ناشنیده سیر مفصل تر مطالبی تقدیم خوانندگان عزیز خواهد شد.

سلینیوم:

سلینیوم Selenium آنتی اکسیدانی است بسیار قوی و در بدن انسان از اکسیده شدن بعضی از مواد جلوگیری می کند و نمی گذارد رادیکال های آزاد موجود در بدن صدمه ای به DNA سلول ها وارد آورده و بیماری عارض شود. در ضمن سولفور موجود در سیر است که موجب بوی بد آن می شود و همین ماده بد به همراه سلینیوم می تواند از بروز سرطان جلوگیری کند.

جلوگیری از بروز بیماری های قلب و عروق:

سیر به علت ترکبات مخصوص آن از بروز بیماری های قلبی و سفت شدن دیواره عروق جلوگیری می کند و در سلامتی قلب نقش مهم دارد.

پایین آوردن کلسترول بد خون:

سیر یکی از بهترین و موثرترین داروی طبیعی برای پایین آوردن کلسترول بد خون و در ضمن تقلیل دهنده فشار خون است. آنتی اکسیدان های موجود در سیر می توانند در تعادل Homocysteine نوعی امینو اسیدی که بالا رفتن میزان آن نشانه بیماری های قلب و عروق است موثر باشد و در نتیجه از بروز سکته قلبی جلوگیری کند.

جلوگیری از لخته شدن خون:

سیر با خاصیت متابولیسم کلسیم و عمل های پیچیده دیگر نمی گذارد عوامل لخته شدن خون در عروق موجب ناهنجاری ها شود و سبب بسته شدن عروق و بروز خطراتی گردد. به عبارت دیگر سیر می تواند در تمیز کردن جدار داخلی عروق موثر باشد و سبب بهزیستی و سلامتی قلب و عروق گردد.

پیشگیری سرطان دستگاه گوارش:

ده ها بررسی علمی ثابت نموده افرادی که در رژیم غذایی آنها مقداری سیر منظور می شود خیلی کمتر از دیگران به سرطان های دستگاه گوارش، مخصوصا سرطان معده دچار می شوند. در ضمن سیر می تواند آزردگی های سلول های روده بزرگ را که در نهایت ممکن است تبدیل به سرطان شود تخفیف دهد و از بدخیم شدن آن جلوگیری نماید.

همان طور که اشاره شد مقالات بیشماری درباره خواص غذایی و دارویی سیر منتشر شده و اگر بخواهیم بطور کلی درباره این سبزی معجزه گر صحبت نیم سخن به درازا خواهد کشید. به همین دلیل این بحث را در اینجا خاتمه داده.

ارسال شده در 13 مهر 1395 توسط