سبوس برنج دشمن فشار خون بالا

health-benefits-of-rice-bran-oil-for-your-skin-and-health

اگر به عارضه فشار خون بالا دچار هستید سبوس برنج (شلتوک) بخورید.بشر از روزی که به خواص غذایی غلات مانند گندم و برنج و غیره پی برد سعی کرد به هر وسیله ای پوست لایه خارجی آن را جدا نموده و از دانه های سفید آن تغذیه کند. در چند دهه گذشته پژوهشگران طی تحقیقات علمی پی برده اند که سبوس یا پوسته خارجی این دسته از مواد غذایی حاوی مقدار زیادی املاح و ویتامین ها و فیبر با کیفیت بالاست و می توان از آن برای پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری ها استفاده نمود.

 

چندی قبل مقاله جالبی منتشر شده بود که اثرات سبوس برنج را در پایین آوردن قند خون ثابت می کرد. در این هفته پژوهشگران ژاپنی به این حقیقت پی برده اند که مصرف سبوس یا شلتوک برنج به همراه رژیم غذایی می تواند فشار خون بالا را تقلیل دهد و در نتیجه از بروز سکته های قلبی و مغزی و بعضی از بیماری های کلیوی که در اثر فشار خون بالا ظاهر می شود جلوگیری کند.

بررسی های گذشته نیز نشانگر آن است که سبوس غلات و برنج می تواند کلسترول بد خون را کاهش دهد. در ضمن ویتامین E موجود در پوست برنج از نظر کمیت و کیفیت بی نظیر می باشد و این آنتی اکسیدان قوی در کنار خواص پایین آورنده فشار خون، کلسترول بد خون و همچنین قند خون می تواند از بهترین و ساده ترین و ارزان ترین داروی این دسته از عوارض بوده و در سلامتی قلب و عروق موثر باشد. سبوس برنج را می توان همراه آرد معمولی و برای تهیه نان استفاده نمود و یا مقداری از آن را برای تهیه کیک به کار برد. متاسفانه مردم به علت عدم آگاهی در مورد خواص شلتوک برنج و یا طبق عادت غذایی معمولی پوسته و سبوس برنج را دور می ریزند و از برنج که نشاسته ای خالص است تغذیه می کنند. حال که به ذره ای از خواص بی نظیر سبوس برنج پی برده ایم باید برای سلامتی خود و خانواده خود از این غذای مفید و سالم در تغذیه روزانه استفاده کنیم.

ارسال شده در 13 مهر 1395 توسط