افراد خوشحال و مثبت کمتر در معرض بروز سرماخوردگی قرار دارند

cold-fingers

مطالعه بسیار جالبی بر روی 334 نفر افراد سالم انجام گرفته نشان می دهد که افراد خوشحال و مثبت کمتر به آنفلوانزا و سرماخوردگی معمولی دچار می شوند آن هم به علت داشتن سیستم ایمنی قوی است. در این مطالعه چندین بار به افراد تحت بررسی، ویروس های عامل سرماخوردگی از طریق بینی داده شد و مشاهده گردید که افراد غمگین و منفی به سرعت تمام نشانه های آنفلوانزا یا سرماخوردگی را بروز می دهند در حالی که افراد شاد و مثبت یا هیچ نشانه ای از بیماری را بروز نداده و یا بیماری با شدت کمتری در آنها بوجود آمده و در دوره کوتاه تری بهبودی حاصل می گردد.

این بررسی ثابت می کند که در بعضی از بیماری ها سیستم ایمنی بدن در اشخاص شاد و مثبت فعال تر بوده و در برابر عوامل بیماری زا مقاومت می کند در حالی که در افراد منفی و غمگین به علت سستی سیستم ایمنی، عوامل بیماری زا به سرعت پیشرفت نموده و مشکلات پیچیده ایجاد می نماید.

بررسی های علمی بر روی بعضی از سرطان ها مانند سرطان سینه نیز چنین نتیجه ای بوجود آورده است. مثلا اثر شیمی درمانی و یا رادیوتراپی و درمان های دیگر در بیماران مبتلا به سرطان سینه که همیشه مثبت فکر می کنند و مدام خنده رو و خوشحالند قوی تر و موثرتر از آنهایی  است که غمگین و منفی هستند.

این مطلب توسط سایت  فرامطلب تهیه شده است

ارسال شده در 12 مهر 1395 توسط