چه ورزش هایی برای چربی سوزی و لاغری مناسب است

ورزش های مفید برای لاغر شدن و چربی سوزی

 

این سوال برای خیلی از ما پیش می آید که چگونه لاغر شویم؟ چه تمرینات ورزشی به لاغری و کاهش وزن کمک می کند؟ میخوام لاغر بشم چه ورزشی مناسب من است؟ ما در ابن بخش شما را با برخی از ورزش های چربی سوز و لاغر کننده آشنا می کنیم. اگر اضافه وزن دارید و به دنبال کاهش وزن هستید و می خواهید با ورزش هایی آشنا شوید که به چربی سوزی و لاغری کمک کند این مطلب شما را در انتخاب ورزش مناسب برای لاغری و همچنین چربی سوزی کمک می کند. اصولا ورزش ها و فعالیت های ورزشی که از نظر زمانی بصورت پیوسته ضربان قلب 60 درصد حداکثر ضربان قلب شما باشد, به ورزش هوازی معروف است. برخی از فعالیت های بدنی روزانه که به لاغری کمک می کند را می توان به پیاده روی های بالای نیم ساعت با سرعت متوسط، کارهای منزل که بدون استراحت بیش از 40 دقیقه زمان ببرد. و ورزش هایی همچون: پیاده روی، دویدن آهسته، شنا و راه رفتن در آب، ایروبیک، بادی بیوتی، دوچرخه سواری, دوچرخه ثابت سالنی اسپینینگ و … اشاره کرد.

لازم است به این نکته اشاره کرد که ورزش تنها موثر نیست، باید تغذیه و استراحت را نیز بصورت اصولی رعایت کنید. تنها 1 الی 2 ساعت از وقت شما صرف ورزش و فعالیت های بدنی می شود. 23 یا 22 ساعت دیگر آن، بسیار مهم است که بتوانید با رعایت اصول تغذیه به کاهش وزن خود کمک کنید.

از غذاهای پرکالری مثل برنج، ماکارونی، نان، شیرینی جات، نوشابه ها و … تا حد امکان پرهیز کنید یا به مقدار لازم بخورید. از پر خوری دست بکشید.

 

برای لاغر شدن یک همت والا نیاز است که:

ابتدا با داشتن هدف و انگیزه باید شروع کنید.

برای خودتان برنامه ریزی کنید.

در باشگاه ورزشی ثبت نام کنید.

تغذیه تان را بصورت جدی رعایت کنید.

برای سلامتی تان ارزش قائل باشید.

در هنگام ورزش کردن تمرکزتان را فقط روی ورزش و تناسب اندام بگذارید.

برای خوردن مواد غذایی، حد و مرز ها را رعایت کنید.

در بخش های دیگر سایت فرا مطلب شما را با روش ها و تکنیک های مختلف لاغری آشنا می کنیم.

 

نویسنده این مطلب: آقای بهزاد زیبایی – کارشناس ارشد تربیت بدنی و علوم ورزشی (گرایش فیزیولوژی ورزشی)

ارسال شده در 28 آبان 1395 توسط