خواص غذایی و دارویی زعفران

saffron-fb

مخلوط 50 میلی گرم زعفران در 200 میلی لیتر شیر و یک قاشق عسل نوعی نوشابه لذیذی را بوجود می آورد که بسیار سالم و مقوی نیز می باشد. مصرف مرتب زعفران به همراه مواد خوراکی باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شده و شخص در برابر بسیاری از بیماری ها مانند آسم و سرماخوردگی مصون خواهد ماند.

 

در بسیاری از کشورهای آسیای جنوب شرقی و خاورمیانه مصرف زعفران تاریخچه طولانی دارد و در هر سرزمین از زعفران به طور اختصاصی به عنوان دارو و چاشنی غذا استفاده می نمایند. مثلا هر خانواده ای در هندوستان به طور متوسط هر سال حدود 250 میلی گرم زعفران مصرف می کند که رقمی است بالا و این مقدار زعفران به صورت دارو و چاشنی غذاهای مختلفه به مصرف می رسد. بسیاری از کشورهای آسیایی و خاورمیانه در کشت زعفران و تهیه و عرضه آن به بازار فعالیت دارند که ایران یکی از آنها بوده و زعفران آن در دنیا معروفیت خاصی دارد. طبق آمار موجود در سال 2001 در ایران حدود 43 هزار هکتار زمین زیر کشت زعفران قرار داشته و از این کشت 176300 کیلوگرم زعفران و یا طلای ناب تهیه و به بازارهای جهان عرضه شده است.

در کشورهای بلوک غرب از زعفران به عنوان چاشنی غذایی استفاده می شود. در سال های اخیر پژوهشگران این کشورها با توجه به تاریخچه مصرف زعفران در کشورهای آسیایی و عرب دست به یک رشته از تحقیقات علمی و پزشکی بر روی زعفران زده اند و نتایج چشمگیری بدست آورده اند که خاصیت پایین آوردن کلسترول خون و درمان بیماری های عفونی Ebersparyrus از آن جمله است. در 1550 قبل از میلاد مسیح برای درمان بیماری های کلیه از زعفران استفاده می شده است و در ضمن در کشورهای مختلف دنیا مخصوصا در شرق از زعفران برای درمان آسم و سرفه، سرماخوردگی، درمان لکه های روی پوست و جوش صورت و ناراحتی دیگر پوستی و همچنین ترک اعتیاد به الکل استفاده کرده و می کنند.

شواهد موجود همچنین حاکی است که زعفران در درمان تورم و دردهای مفاصل، بیماری های کبدی و دستگاه ادراری مانند مثانه و کلیه، درمان عوارض عادت ماهیانه، تقویت دستگاه های گردش خون و مغز و بیماری قند بسیار مفید می باشد.

مصرف مخلوط 50 میلی گرم زعفران به همراه 200 میلی لیتر شیر و یک قاشق عسل بهترین و سالم ترین نوشابه بوده و در تقویت سیستم ایمنی موثر است. ضمنا در طب سنتی ایران خوردن مقدار کمی زعفران و عسل بای درمان شب ادراری توصیه می شده است.

با وجود به این همه مزایا و خواص مختلف از نظر چاشنی غذایی و درمان و پیشگیری بیماری ها، نباید در مصرف آن زیاده روی نمود و حد اعتدال را رعایت نکرد چون مصرف زیاد زعفران موجب مسمومیت هایی می شود که گاهی ممکن است خطرات غیر قابل جبرانی را به همراه داشته باشد.

ارسال شده در 9 مهر 1395 توسط