خوردنی های افزایش دهنده سردرد

foods-that-cause-headaches

بعضی از غذاها به علت طبیعت آنها و ترکیبات موجود در آنها باعث بروز و یا شدت سردردهای معمولی و یا سردرد میگرن می شوند که شناختن آنها مهم است. البته ممکن است نوعی غذا در شخصی به شدت موجب سردرد شود ولی در شخص دیگری هیچ اثر نامطلوبی نداشته باشد. در این صورت افرادی که اکثرا به اینگونه سردردها دچار می شوند باید لیست این دسته از غذاها را داشته باشند و تا حد امکان از آنها دوری کنند و یا در مصرف آنها زیاده روی نکنند.

اصولا اینگونه سردردها چند دقیقه پس از مصرف غذای مخصوص تا چند ساعت بعد بروز می کنند. غذاهایی که از نظر بروز و شدت سردرد معروف هستند عبارتند از: پنیر کهنه, گوشت های دودی و کنسرو شده,انواع ترشی ها مانند سیر ترشی و غیره (غذاهایی که در آنها تخمیر انجام گرفته شده)، زیتون، کشمش، دانه های روغنی، آووکادو، شراب قرمز، افزاینده های غذایی و غیره.

علت اصلی بروز سردرد پس از مصرف بعضی از غذاها وجود مقدار زیادی تیرامین است که در اثر شکسته شدن پروتئین غذایی به علت فعل و انفعالات پیچیده بوجود می آید. به عبارت دیگر تمام غذاهایی که حاوی مقداری تیرامین هستند سردردزا می باشند. پژوهشگران معتقدند که بعضی از افزاینده ها و رنگ های غذایی و همچنین تیرامین باعث رسانیدن بیش از اندازه و ناگهانی خون به مغز می شوند و موجب سردرد می گردند.

MSG (Monosodium Glutamate) که در غذاهای چینی مانند سس سویا وجود ارد نیز در بسیاری از مردم و بلافاصله پس از خوردن غذا باعث سردرد شدید و ناراحتی هایی مانند درد قفسه سینه، دل درد و غیره می شود.

مصرف غذای خیلی سرد مانند بستنی و یا آشامیدن آب یخ گاهی باعث سردرد شدید می گردد که به سردرد بستنی یا یخ زدن مغز معروف است و اصولا پس از حدود 5 دقیقه از بین می رود. اینگونه سردردها بیشتر در پیشانی و بین دو ابرو ظاهر می شود.

نوع یدیگری از سردردها که به غذا مربوط می شود سردرد به موقع نخوردن غذا است. به عبارت دیگر افرادی هستند که اگر به موقع نتوانند غذا بخورند بشدت به نوعی سردرد دچار می شوند که پس از صرف غذا بتدریج این سردرد از بین می رود.

و بالاخره قندهای مصنوعی که درصد بالایی از سردردها را بوجود می آورند. به علت وجود قندهای مصنوعی در بسیاری از غذاها و نوشیدنی ها پیدا کردن آنها آسان نیست. دیده شده که افراد سالم پس از خوردن شکلات، قهوه، الکل، میوه های خشک و حتی نانی که با خمیر مایه درست شده به سردردی شدید دچار می شوند.

اگر می خواهید غذایی را که باعث سردرد شما می شود پیدا کنید و مطمئن باشید که این غذا در بروز و شدت سردرد شما نقش مهمی دارد باید در مصرف غذاها دقت زیادی بکنید و وقتی به نوعی غذا مشکوک شدید به خوردن مجدد آن مبادرت کنید. اگر دوباره سردرد با همان خصوصیات برگشت این غذا باید به لیست غذاهایی که باید از آن دوری کنید افزوده گردد و تا حد امکان از مصرف آن خودداری کنید ولی اگر قادر نیستید غذای سردردزا را شناسایی نمایید حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید تا در پیدا کردن آن شما را یاری کند.

ارسال شده در 9 مهر 1395 توسط