اثر نامطلوب ظروف غذاپزی تفلون بر سلامتی و بهزیستی

teflon

در ظروف تفلون ماده سمی و خطرناکی به نام PFOA وجود دارد که نقش مهم در سلامتی مخصوصا جنین و نوزاد دارد. این ماده شیمیایی را می توان حتی در بعضی از پارچه ها، لوازم آرایش، پلاستیک ها و کارتن های بسته بندی غذا نیز یافت. به علت فراوانی این ماده در محیط زیست، مقدار PFOA در خون بدن کودکان بعضی از خانواده ها که با چنین ماده ای دانسته و ندانسته در تماس هستند بالا است. مصرف این ماده شیمیایی توسط خانم های حامله به هر صورت و شکلی می تواند اثرات نامطلوبی بر روی جنین و نوزاد داشته باشد.

مثلا گزارش شده که بعضی از اعضا بدن این گونه جنین ها بیش از حد طبیعی رشد می کند مانند کلیه و کبد و غز و غیره و یا درصد مرگ و میر کودکن که از مادران آلوده به این ماده شیمیایی متولد می شوند بالاتر از رقم طبیعی است. گزارشات دیگری حاکی بر این است که خانم هایی که در معرض PFOA قرار دارند به علت عکس العمل این ماده شیمیایی با هورمون های بدن تغییرات چشمگیری در چگونگی فعالیت دستگاه تناسلی و باروری آنها بوجود می آید که غیر طبیعی است. مطالعه دیگری نشان می دهد که زنان حامله ای که در کارگاه ها و صنایع TEFLON کار می کردند از هر 7 نفر 2 نفر نوزاد ناقص به دنیا می آوردند.

طبق آمار موجود حدود 90 درصد مردم آمریکا در خونشان مقدار زیادی PFOA وجود دارد که از ظروف غذاپزی، وسایل آرایش، لباس و غذا به بدنشان رسیده است.

این ماده شیمیایی در حیوانات آزمایشگاه ها سبب بروز چند نوع سرطان گردیده و با وجودی که پژوهشگران از ضرر و زیان های این ماده شیمیایی مطلع هستند و با وجودی که در 50 سال گذشته کارهای تحقیقاتی زیادی بر روی آن به عمل آمده متاسفانه مسئولان بهداشت محیط کمتر به نتایج زیانبار آن توجه نموده و مردم را در جریان امر قرار نداده اند.

در مورد ظروف تفلون باید اشاره کرد که اگر خراشی بر لایه پوشش داخلی ظرف وارد آید بسیار خطرناک بوده و موادی که در زیر لایه است بتدریج مخلوط مواد خوردنی گردیده و خوردن آن آسیب های غیر قابل جبرانی را بوجود می آورد. در این صورت ظروفی که با تفلون پوشیده شده اگر صدمه یا خراشی داشته باشند به هیچ عنوان نباید مورد استفاده قرار گیرند و حتما باید از مصرف آن دوری کرد.

ارسال شده در 8 مهر 1395 توسط