خطرات جراحی معده Stomach Stapling

stomach-stapling-surgery

 

طبق آمار موجود فقط یک سوم جمعیت آمریکا یعنی یک نفر از هر 3 نفر دارای وزن طبیعی است و دو سوم باقیمانده بیش از حد طبیی اضافه وزن داشته و چاق هستند. تقصیر این اپیدمی خطرناک عدم تحرک بدنی، ورزش نکردن و مصرف غذاهای از پیش آماده شده است.

در آمریکای شمالی چاقی و عوارض چاقی بیشتر از هر بیماری کشتار می کند.

آمریکایی ها به علت چاقی زیاد وقتی نمی توانند وارد اتومبیل خود شوند و پشت فرمان به راحتی بنشینند بجای آنکه وزن خود را کم کنند بدنبال نوع ماشینی می روند که بتوانند با بدن سنگین خود به راحتی در آن وارد شوند و رانندگی کنند و این مشکل جمعیتی است که به علت عدم توجه به چند و چون عارضه چاقی و عاقبت ناگوار آن به مرگ های زودرس دچار است.

در حال حاضر 29 میلیون نفر از افراد بزرگسال در آمریکا چاق هستند و متاسفانه 25 درصد کودکان و نوجوانان نیز به عارضه چاقی دچار می باشند. به همین دلیل است که فشار خون، بیماری های قلبی، بیماری قند و ده ها عوارض زودرس دیگر موجب قربانی افراد سنگین وزن و چاق می شود.

مدتی است که روش غلط و خطرناک جراحی معده (برداشتن قسمتی از معده) برای کم کردن فوری وزن مد روز هنرپیشه ها و ستارگان سینما و افراد متمول در دنیا شده و به جای ورزش کردن و داشتن رژیم غذایی متعادل و محاسبه شده دست به عملی می زنند که گاهی ممکن است منجر به از دست دادن جانشان شود.

در سال گذشته در آمریکا 63 هزار نفر صرفا به خاطر زیبایی اندام و کم کردن وزن دست به عمل جراحی معده زده اند و پیش بینی می شود که در سال جاری بیشتر از یکصد هزار نفر به این عمل مبادرت نمایند. درصدی از این افراد جانشان را به همین علت از دست داده اند و درصد بالاتری هم به خاطر عوارض جانبی این عمل سلامتی گذشته را ندارند و از کرده خود پشیمان هستند. این عمل گاهی بر روی افرادی که زیاد چاق هستند و صرفا برای پیشگیری از مرگ و میر به علت چاقی انجام می گیرد نه بر روی افراد سالم و به خاطر زیبایی اندام.

ارسال شده در 7 مهر 1395 توسط