بیشتر از 50 درصد مرگ و میرها در اطفال به خاطر بدی تغذیه است

491070-junk-food

پژوهشگران اعلام نمودند که به طور کلی 50 درصد مرگ و میرهای زودرس در کودکان به خاطر بدی تغذیه مانند پرخوری و یا کم خوری و نامتعادل بودن رژیم غذایی است. فقر غذایی موجب لاغری، بروز بیماری های عفونی و عوارض جانبی آن شده کودک را از پای در می آورد و در عوض پرخوری و مصرف بی بند و بار غذاهای بی ارزش ولی انرژی زا به همراه مواد شیمیایی و نگهدارنده سبب چاقی، ازدیاد فشار خون و کلسترول، بیماری قند و غیره می شود و مرگ و میر زودرس را منجر می شود.

این گروه تحقیقاتی عقیده دارد که با تغذیه سالم کودکان در دنیا هر ساله می توان از یک میلیون مرگ و میر بخاطر پنومونی (بیماری های ریوی)، 800 هزار نفر به علت اسهال، نیم میلیون نفر به خاطر مالاریا و 250 هزار نفر به علت سرخک جلوگیری کرد. کودکانی که فقر غذایی دارند به علت ضعیف بودن سستم ایمنی بدن آنها زودتر تسلیم بیماری های عفونی می شوند و از بین می روند.

این آمار نتایج 10 پروژه تحقیقاتی در سراسر دنیا است که به طور پیگیر و علمی بررسی شده است. شاید باور کردنی نباشد که هنوز اسهال 50 درصد مرگ و میر اطفال را به خود اختصاص می دهد و این امر با سوء تغذیه و کمبود موادغذایی رابطه مستقیم دارد.

ارسال شده در 9 مهر 1395 توسط