رفع کندی تلگرام در گوشی های بلک بری

رفع کندی تلگرام در گوشی های بلک بری

بسیاری از کسانی که از گوشی بلک بری استفاده می کنند با مشکل کندی و هنگ کردن برنامه تلگرام مواجه هستند. در بلک بری ورلد برنامه های مختلفی برای تلگرام وجود دارد اما هیچکدام به اندازه تلگرام ورژن اندرویدی کارآمد نیستند و ایراد های زیادی دارند. در این مطلب به شما روشی را آموزش می دهیم که به کمک آن تا حد زیادی کندی برنامه تلگرام را رفع کنید. با فرامطلب همراه باشید.

در ابتدا باید بگم که مسلما برنامه های اندرویدی در بلک بری OS عملکرد خیلی خوبی ندارند و این طبیعی هست. اگه شما هم مثل من به گوشی های بلک بری علاقه دارید اما نمی توانید با مسئله ی کندی آن هم کنار بیایید، پیشنهاد می کنم که در کنار گوشی بلک بری تان یک گوشی دیگه هم استفاده کنید و روی اون برنامه هاتون رو نصب کنید.

اما اگه نمی خواهید از گوشی دیگری استفاده کنید :

مشکل اصلی کند شدن برنامه تلگرام در گوشی های بلک بری، زیاد شدن حجم برنامه و فضای RAM که توسط این برنامه اشغال میشه،‌هست. خب مسلما برای جلوگیری از کندی اون باید حجم برنامه رو کم کنید.

قدم اول :‌ دانلود خودکار را قطع کنید

به قسمت Setting بروید و در قسمت automatic media download همه ی گزینه هارو No Media کنید. اینطور دیگه هیچ چیزی بدون اینکه شما بخواید دانلود نمیشه.

قدم دوم:‌ کش برنامه تلگرام را دائما پاک کنید

Cache تلگرام اصلی ترین علت کند شدن اون هست. پس سعی کنید دائما اون رو پاک کنید. حتی اجازه ندید که به 1 مگابایت برسه. برای اینکار هم کافیه به Setting برید و وارد قسمت cache setting بشید و clear cache رو بزنید.

قدم سوم:‌ استکیرهاتون رو پاک کنید

شاید این کارهایی که دارم بهتون توضیح میدم باعث بشه که برنامه ی تلگرام دیگه اون جذابیت همیشه رو واستون نداشته باشه. اما اگه با کندی اون مشکل دارید، چاره ای نیست.

من خودم تمام استیکرهامو پاک کردم و واقعا هم باعث شد که تا حد زیادی مشکل کندی برنامه حل بشه. واسه پاک کردنش هم به قسمت Stickers برید. کنار هر پک استیکر یه علامت سه نقطه هست. روی اون تپ کنید و استیکرتون رو از اونجا پاک کنید.

قدم چهارم: از گروه ها و کانال های غیر ضروری لفت بدید

من خودم تمام گروهامو به جز دو سه تا گروه ضروری حذف کردم و کانالی هم جوین نمیشم. فقط کانال هایی که دوست دارم و به خاطر سپردم و هرازگاهی بدون جوین شدن توشون چک می کنم.

شما هم همین کارو کنید.

قدم پنجم: Clear History رو فراموش نکنید

توی هر گروه یا توی چت خصوصی ،‌ وقتی که حرفتون تموم شد، Clear History رو بزنید. اینطوری بازم از اشغال فضای Ram اضافی جلوگیری میشه. سعی کنید چت های خصوصیتون رو هم کلا پاک کنید.

قدم ششم: قسمت مخاطبین تلگرامتون رو بی دلیل باز نکنید.

باز کردن قسمت مخاطبین باعث میشه که حجم کش برنامه بیشتر بشه. سعی کنید بی دلیل باز نکنید این قسمت رو و اگه میخواید با کسی چت کنید اسمش رو سرچ کنید.

قدم هفتم :‌ برنامه های اضافی را ببندید

از قسمت تنظیمات خود گوشی وارد بخش مانیتور اپلیکیشن ها بشید و برنامه های مختلفی که باز هستن و بهشون نیاز ندارید رو Close کنید.

قدم هشتم :‌ بلک بری هاب تان را خالی نگه دارید

بلک بری هاب کلی از فضای RAM رو اشغال می کنه، پس بهتره که همیشه اس ام اس ها و زنگ ها و سایر ناتیفیکیشن هایی که توی اون میاد رو پاک کنید.

این تمام کاری بود که میشد واسه ی رفع کندی تلگرام در بلک بری انجام داد. شما می تونید به دلخواه هرکدوم رو انجام بدید و چیزهایی که ضروری هستن رو بیخیال بشید.

اگه شما هم پیشنهادی برای افزایش سرعت این برنامه دارید. توی قسمت نظرات با ما در میون بگذارید.

اختصاصی از فرامطلب

ارسال شده در 31 فروردین 1395 توسط