روش دکتر گرسون برای پیشگیری از سرطان

doctor

از قدیم ترین راه های درمان که دکتر گرسون شروع آن را برای درمان سردرد میگرن خود بنا نهاد کاهش نمک دریافتی بدن و گیاهخواری بود که بعدا این راه را برای درمان بیماری های دیگر از جمله سل مراجعین خود به کار برد. دکتر البرت شواتیزر که مشتری وی برای درمان بیماری قند خون خود بود این راه را پسندید و سپاسگزار آن است. این میراث به شکلی استفاده شد که دکتر جرسون اعتقاد داشت بروز سرطان به علت اشکالات الکترولیت بدن است که به دنبال آن توازن سدیم و پتاسیم سلول ها به هم می خورد و تجمع سدیم در سلول ها موجب آماس آنها می شود و کمبود پتاسیم بالاخره تغییراتی در سلول ها ایجاد می کند که سموم حاصل از سوخت و ساز آنها سبب ایجاد سرطان می شود. وی معتقد است مصرف نمک را کم کنید تا پتاسیم کاهش یافته و سلامت سلول ها تامین شود تا از شروع و پیشرفت سرطان جلوگیری نماید. رژیمی که وی دستور می دهد کم کردن نمک و افزودن پتاسیم در کنار گیاهخواری است همچنین از عصاره تیروئید و جگر استفاده می کند. به آنزیم های هاضمی توجه دارد و مصرف قهوه را توصیه می کند او می گوید تا ده کیلو میوه و گیاهان را روزانه شخص می تواند مصرف کند و بیشتر دستور می دهد آب این مقدار میوه و گیاه ساعت به ساعت میل شود. خوردن بعضی از غذاها را هم منع می کند از جمله شیر، کره، شکلات، الکل، سویا، توت، خیار، خیارشور، مواد غذایی خشک شده و پودر شده، کنسرو شده، دودی، نمک سوز شده و از این قبیل. او می گوید:
غذای ساده و گیاهی موجب کاهش جذب سموم از روده ها می شود. کم شدن مصرف پروتئین حرکت دستگاه ایمن سازی را تسریع می کند. روغن ساده موجود در گیاهان که حاوی امگا 3 می باشد مبارزه با سلول های سرطانی است و سلول های خوب را آزاد می گذارد مصرف پتاسیم سبب توازن الکترولیت های از دست رفته سلول ها می شود مصرف عصاره تیروئید در تنظیم انرژی سلولها تاثیر بسزایی دارد عصاره جگر که تا 6 ماه از تزریق به بدن می رسد موجب تقویت قوا یکبد و دریافت ویتامین و مواد معدنی بدن می شود و کبد که کارگاه سم زدایی بدن است در برابر سرطان مقاومت خواهد کرد آنزیم های دستگاه گوارشی نیز سبب هضم، جذب بهتر و بیشتر مواد مفید موجود در غذا خواهد شد تنقیه محلول ساخته شده از قهوه (نه خوراکی آن) سبب سم زدایی از روده می شود و موجب تحریک افزایش کار مفید و مبارزه کبد با سموم خواهد شد.
به این درمان ها اخیرا اضافه کرده اند:
اوزن درمانی O3- آب اکسیژن درمانی- تزریق سلول های زنده و واکسیناسیون را هم افزوده اند موسساتی هستند که رژیم های گفته شده را به مدت دو سال در اختیار مراجعین و ماندگاران در محل خواهند گذاشت. البته آنچه گفته شد دقیقا مورد تایید مراکز و مسئولین پزشکی کشورها قرار نگرفته و عملی بودن این اصول را در پایه های پزشکی مورد تردید قرار داده اند. در مجلات و مجامع پزشکی امروزی چندان طرفداری ندارد.

این مطلب توسط سایت  فرامطلب تهیه شده است

ارسال شده در 17 شهریور 1395 توسط