بلندترین و کوتاه ترین جانور دنیا

 

244403125-talab-ir

 

انداه گیری بلندترین و کوتاه ترین حیوان کمی سخت است. زیرا هر جانور را بابد با هم نوع و جنس خود مقایسه کرد اما به طور کلی می توان با مشاهده ظاهری حیوانات مشخص کرد که زرافه بلندترین حیوان و نوعی سوسک کوچک ترین جانور می باشد.

زرافه

بلندترين حيوان روي كره زمين زرافه است كه قد زرافه نر 5 متر است . آنها با استفاده از گردن دراز خود برگها را مي خورند .
آيا مي دانيد كه تعداد مهره هاي گردن زرافه با تعداد مهره هاي گردن انسان برابر است يعني 7 مهره در گردن زرافه و انسان وجود دارد . اما هفت مهره گردن زرافه خيلي بزرگ است

 

کوچک ترین موجود زنده روی کره زمین

کوچک ترین موجود زنده روی کره زمین (عکس)کوچک ترین موجود زنده روی کره زمین این موجود عجیب و غریب به عنوان ریزترین موجود کره زمین شناخته می شود.

 

گونه ای از سوسک‌های ریز featherwing که در کلمبیا و نیکاراگوئه یافت می‌شود با اندازه حیرت انگیز 0.325 میلی‌متر، کوچکترین حشره زنده در جهان است.

 

به نظر می‌رسد جست‌وجوی طولانی و بحث درباره اندازه و هویت کوچکترین حشره زنده جهان اکنون با اندازه‌گیری دقیق و ثبت رکوردی جدید برای گونه سوسک featherwing به پایان رسیده است.

 

بر اساس یافته‌های دکتر آلکسی پولیلوف از دانشگاه دولتی لومونوسوف مسکو در روسیه، کوچکترین نمونه‌های این حشرات به طور حیرت‌انگیزی تا 0.325 میلی متر اندازه‌گیری شده است.

 

کوچکترین گونه سوسک و کوچکترین گونه حشره جهان با نام علمی Scydosella musawasensis دارای بدنی بیضی‌ شکل و کشیده‌ به رنگ قهوه‌یی مایل به زرد و شاخکی است که به 10 بخش تقسیم شده است.

ارسال شده در 4 شهریور 1395 توسط