میوه های انرژی زا را بشناسیم

 

 

نکاتی که هنگام خرید میوه و سبزی باید در نظر داشته باشید

میوه ها از تنوع بسیار زیادی برخوردارند و بسیار برای سلامتی مفید هستند. علاوه بر مواد شیمیایی برای انرژی زایی خوشبختانه در بخش خوراکی ها مخصوصا میوه ها، انواعی هستند که انرژی زا هستند در بین انواع و اقسام میوه ها، فهرستی از انرژی‌زاترین میوه‌ها را در این مطلب آورده شده‌است که می‌توانند انرژی و چابکی را به سلول‌های شما بازگردانند. این میوه‌های انرژی‌زا عبارتند از:

💪- موز 🍌
تمام متخصصان تغذیه ورزشی توصیه می‌کنند که پیش از شروع تمرینات، یک عدد موز بخورید. موز منبع غنی از کربوهیدرات‌ها است و در راس فهرست میوه‌های انرژی‌زا قرار دارد.

💪- هندوانه 🍉
خوردن این میوه، طراوت و شادابی ایجاد می‌کند و منبع غنی از ویتامین C است. همچنین هندوانه ذخیره آب فوق‌العاده‌ای است که مانند یک آبادی در وسط بیابان، امیدوارکننده است.

💪- سیب 🍎
این میوه از منابع غذایی بسیار مهمی است که می‌تواند به آرامی انرژی در بدن آزاد کند و همچنین سرشار از ویتامین C، B و پتاسیم که انرژی مورد نیاز بدن را تامین می‌کند.

💪- پرتقال 🍊
این میوه نیز «نیروگاه» انرژی و ویتامین C است. به علاوه پرتقال حاوی مقادیر قابل توجهی فسفر، مواد معدنی و فیبر خوراکی است که به بهبود فعالیت‌های سالم بدن کمک می‌کند.

💪- انبه 🍈
این میوه اصطلاحا شاه‌ میوه‌ها نامیده شده است. انبه سرشار از ویتامین‌های B و C، کلسیم، می باشد

 

ارسال شده در 30 مرداد 1395 توسط