تغذیه صحیح برای پیشگیری مشکلات کبد

liver

برای کنار نگهداشتن تمام عفونتها و آماده کردن دفاع بدن مهمتر این است که رژیم غذایی ای خورده شود که از لحاظ ویتامین های D , C , B , A و پروتئین غنی باشد. ویتامین A سلامتی معبرهای تنفسی را حفظ می کند کمبود مواد فوق آمادگی به عفونتها را افزایش می دهد. تحقیقات نیز نشان داده اند که رابطه ای بین کمبود ویتامین B و بیماری های ریوی وجود دارد. به خاطر داشته باشید که ویتامین B کمپلکس به طور کامل باید عمل شود احتمالا اگر جدا از تکمیلی ها باشد مفید نخواهد بود. تمام آنها در غذاهای طبیعی وجود دارند مانند سبزیجات برگدار سبز، مخمر آبجو، کل دانه ها و امعاء و احشاء مانند جگر، کلیه و قلب. (ولی توجه داشته باشید که اولا ویتامین های B محلول در آب هستند و امکان دارد در آب پخت و پز بمانند همچنین اکسیده می شوند یعنی نور در آنها تاثیر می گذارد).
مقدار زیادی ماهی روغندار بخورید و روغن کبد ماهی کاد- نوعی ماهی اقیانوس اطلس که از روغن آن استفاده می کنند- را برای خاطر ویتامین D آن بخورید که محافظ خیلی خوبی است. مقدار زیادی پیاز و سیر بخورید که آنتی بیوتیک و آنتی ویروس و همچنین دارای گوگرد هستند. سایر غذاهایی که شامل گوگرد هستند عبارتند از: بادام، زردآلو، جو، پیاز، میوه های مرکبات، گلابی، تربچه، توت فرنگی، کلم صحرایی، شلغم و جوانه گندم. تمام اینها دارای روغنهای اسانسی هستند که می توانند باکتریها و ویروسها را از بین ببرند. مثلا اگر ترب کوهی را بخورید بلافاصله گریه می کنید و آب مخاط بینی سرازیر می شود بنابراین شما قبلا خودتان را ضد عفونی و رفع مسومیت می کنید. سیب زمینی و برنج ششها را استحکام می بخشند. زیرا اینها نیز رفع مسمومیت می کنند. این غذاها همه باید در تمام طول سال خورده شوند به خصوص از اواخر تابستان و اوایل پاییز هنگامی است که اینها بدن را آماده مقاومت در برابر عفونتهای زمستان می کنند. سنبل خطایی نیز برای محافظت از عفونتها مانند جنسان، هویج و گاوا می تواند موثر باشد.
اگر شما از مشکلات حساسیت تنفسی رنج می برید از حساسیت دهنده های خاص دوری گزینید از گرده گیاهان، گرد و خاک، یا انواع دیگر تا حد امکان به دور باشید.

این مطلب توسط سایت  فرامطلب تهیه شده است

ارسال شده در 12 مرداد 1395 توسط