انجیر دوست فلاسفه

figs-in-bowl--1024x719

افلاطون انجیر را دوست فلاسفه نامید چون گفته شده است که انجیر دستگاه عصبی و مغز را تقویت می کند. یونانیها نیز انجیر را برای آسمها و افسردگیها مورد استفاده قرار می دادند. مشهورترین دانشکده پزشکی Salerno گزارش داده است که این میوه به نوبه خودش یک وعده غذاست 100 گرم انجیر تازه دارای 100 کالری است در صورتیکه 10 گرم انجیر خشک شامل 213 کالریست.
انجیر همچنین برای تمام بیماریهای تنفسی مانند سرفه ها، گلودرد و مشکلات ریوی موثر است. همچنین یک محرک روده ای خیلی خوب است و داروی یبوست نیز می باشد و آن به سبب فیبر غیر قابل هضم موجود در آن است. انجیر شامل لنین و آنزیم حلال پروتئین فیسین است. انجیر خشک به طور اخص موثر است. شش عدد انجیر را در آب گرم و درپوش آن را بگذارید. شب تا صبح بماند صبح با صبحانه خورده و مایع آن را نیز بنوشید.
انجیر برای زخمهای دهان، آبسه ها، ناراحتیهای معدی، آماس و التهاب لثه ها مفید است. شاید این مربوط به محتوای کلسیم بالای آن باشد کلسیم یک کیلو انجیر خشک بیش از کلسیم یک کیلو شیر است.
جوشانده ای از برگهای تازه انجیر می تواند تاخیر در قاعدگی را اصلاح کرده و دردهای قاعدگی را تسکین بخشد. به دلیل داشتن آهن، انجیر خشک را باید کسانی که از قاعدگی با درد زیر دل و کم خونی رنج می برند بخورند.

این مطلب توسط سایت  فرامطلب تهیه شده است

ارسال شده در 8 مرداد 1395 توسط