میزان متعادل مصرف لبنیات

milk

همچنین بسیار اهمیت دارد که به مقدار مصرف لبنیات مثل شیر توجه کنید چون معمولا شیر دارای چربی و آراشیدونیک اسید است. پنیرهای سفت مثل پنیرهای گودا نیز ممکن است مشکل ساز باشند اما پنیرهای کم چربی، منابع خوبی برای کلسیم هستند. بهتر است از نوشیدن شیر بدون چربی غفلت نکنید.
اما نوع دیگری از لبنیات هست که اگر به رژیم غذایی افزوده شود بسیار مفید است چون باعث سم زدایی می شود و آن ماست است. بهتر  است قبل از شروع رژیم غذایی جدید به آن توجه کنید. ماست در دستگاه گوارش، باکتری های مفیدی تولید می کند. این باکتری ها لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس نام دارند. (نوعی باکتری که به صورت زنده و فعال در ماست وجود دارد و توسط کشت های میکروبی وجود آن در ماست ثابت شده است) که پروبیوتیک (افزایش دهنده رشد باکتری ها) در نظر گرفته شده اند چون باعث رشد باکتری های مفید در روده ها می شوند.
هنگامی که مصرف قند و لبنیات را به حداقل می رسانید ممکن است لازم باشد مصرف پروتئین را افزایش دهید به خصوص خانم ها حتما باید به این نکته توجه داشته باشند که مصرف پروتئین برای ترمیم آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد بر استخوان ها بسیار ضروری است. کمبود پروتئین در رژیم غذایی باعث جلوگیری از ترمیم سلولی و در نتیجه تسریع روند پیری می شود.
تحقیقات نشان داده است که زنان به علت ترکیبات شیمیایی مغری شان علاقه کمتری به خوردن پروتئین دارند در عوض آن ها ترجیح می دهند که کربوهیدارت مصرف کنند. سطح سروتونین در زنان به طور طبیعی پایین تر از مردان است. همچنیین سطح سروتونین در دوران قاعدگی افت بیشتری پیدا می کند. سروتونین از ناقلین عصبی است که باعث نشاط، آسایش و دیگر لذت های زندگی می شود. وقتی که سروتونین در بدن کاهش می یابد باید ان را با مصرف مواد سرشار از کربوهیدرات نظیر ماکارونی شیرینی یا کیک جبران کنید. سطح سروتونین در مردان برعکس زنان بالاست به همین دلیل تمایل کمتری به خوردن کربوهیدرات دارند و در نتیجه بیشتر از رژیم های سرشار از پروتئین استفاده می نمایند.

این مطلب توسط سایت  فرامطلب تهیه شده است

ارسال شده در 31 تیر 1395 توسط