چه عواملی منجر به شل شدن عضلات می شوند

facial-muscles

برای فهم این مطلب باید کمی از فیزیولوژی و شیمی عضلات و پوست خود آگاه باشید. وقتی عضلات بازوی خود را حرکت می دهید و یا عضلات صورت را برای خندیدن منقبض می کنید علامتی توسط عصب فرستاده می شود که عملکرد آن شبیه جریان برق در سیم است.
در انتهای هر عصب برآمدگی پیاز ماندی وجود دارد که در واقع مخزن ماده ای شیمیایی به نام استیل کولین است. عصب- یا سیم- مستقیما به عضله وصل نیست. بین عصب و عضله فاصله کوچکی وجود دارد که در این پیوندگاه یکسری مواد شیمیایی از جمله استیل کولین آزاد می شود که باعث انقباض عضله می شود. وقتی که عصب پیغام شروع کار را به عضله می فرستد پیازچه های انتهایی عصب به عنوان نوعی بیدار باش کمی استیل کولین آزاد می کنند. هنگامی که استیل کولین به مقدار مناسب آزاد باشد باعث تحریک و حرکت های عضلات می شود.
همانند بقیه سیستم های بدن سیستم عصبی هم تحت تاثیر آسیب های رادیکال های آزاد و کاهش تغذیه عصب ها پیر می شود و با پیر شدن سیستم عصبی، میزان استیل کولین و تاثیر آن بر عضله کاهش می یابد و تنها راه برای معکوس کردن این روند ایجاد فرآیندی است که منجر به انقباضات قوی عضلانی و سفتی پوست گردد- که عملا با افزایش سطح استیل کولین این کار صورت می گیرد. در کنار آن تغذیه مناسب و مصرف انواع خوراکی و موضعی DMAE باعث افزایش سلامت عمومی و تغذیه پوست می شود.

این مطلب توسط سایت  فرامطلب تهیه شده است

ارسال شده در 29 تیر 1395 توسط