سالمندان چند وقت یکبار باید پیاده روی کنند

تکرار یک عمل، کلید عادت کردن به آن است. تهیه یک برنامه منظم و دنبال کردن آن برای یک برنامه پیاده روی موفقیت آمیز ضروری است. سالمندان لازم است حداقل سه بار در هفته (یعنی یک روز در میان) و هر بار به مدت 20 تا 30 دقیقه پیاده روی کنند. سالمندانی که دارای مشکلاتی برای راه رفتن در مسافت های کوتاه هستند باید در طول روز چندین بار راه بروند و هر بار مسافت راه رفتن خود را طولانی تر کنند. این دسته از افراد سرانجام خواهند توانست به سایر شرکت کنندگان در برنامه تمرینات پیاده روی ملحق شوند.

برنامه تمرینات بالا بردن:

برنامه تمرینی بالا بردن یک برنامه تمرین در حالت نشسته است که در آن از وزن بدن شرکت کنندگان برای تقویت گروه های عضلانی بزرگ در بالاتنه و پایین تنه و همچنین بهبود دامنه حرکتی استفاده می شود.

لاغرتر و شادتر

مری جین 75 ساله یکی از ساکنان بسیار اجتماعی و خون گرم خانه سالمندان همیشه مشکل اضافه وزن داشت. او برای کاهش وزن تصمیم گرفت در برنامه های تمرینات بدنی شرکت نماید. با کم شدن تدریجی وزن، بطور قابل توجهی نیازهای دارویی او نیز تغییر کرد. او توانست مصرف برخی داروها را قطع و دوز مصرفی بعضی دیگر را کم کند. در حال حاضر او انرژی بیشتری برای شرکت در فعالیت های اجتماعی و پول بیشتری برای خرید لباس ها و کلاه های مورد علاقه اش در اختیار دارد.

چه زمانی باید پیاده روی کرد؟

شما باید مناسب ترین زمان را برای شرکت در پیاده روی از لحاظ برنامه های روزانه و شیوه زندگی سالمندان تعیین کنید به نحوی که آنها بتوانند بطور روزانه به این برنامه عادت کنند. برای سالمندانی که دارای مشکلاتی در راه رفتن هستند و نیز سالمندان ویلچری، دستیاران یا پرستارانی را در نظر بگیرید تا هنگام صرف غذا همراه آنان به طرف سالن غذاخوری راه بروند. برای مثال یک شیوه کمک به چنین سالمندی می تواند قرار دادن سالمند در پشت ویلچر و هل دادن ویلچر خالی به جلو باشد. هدف اصلی چنین افرادی باید پیاده روی در مسافتی بیشتر از فاصله اتاق تا سالن غذاخوری باشد. برخی سالمندان که از انجام این تمرینات لذت نمی برند، ترجیح می دهند به اجرای تمرینات ایروبیک در صبح بپردازند زیرا آنها در ابتدای صبح خیلی مشغول نبوده و در ادامه روز ممکن است اوقات فراغت کمتری داشته باشند. با این وجود برخی دیگر پیاده روی در بعدازظهر یا عصر پس از صرف غذا را ترجیح می دهند. یکی از بهترین راه های تهیه و تداوم یک برنامه پیاده روی منظم انجام آن با یک دوست یا همراه است. این همراهی می تواند به عنوان محرکی برای بیرون رفتن از منزل عمل کند. رکوردگیری هنگام راه رفتن، ثبت پیشرفت ها بر روی تابلوی اعلانات و یا گفتگوی دوستانه هنگام راه رفتن می تواند سالمندان را برای شرکت در برنامه تشویق کند. این همچنین روشی خوب برای جلب نظر سایر افراد و حضور آنها در برنامه است. ثبت رکورد پیاده روی شرکت کنندگان بهترین راه برای تشویق آنها به ادامه حضور در برنامه است. برای اینکه به شرکت کنندگان کمک شود تا میزان پیشرفت خود را در برنامه دنبال کنند رکورد پیاده روی هفتگی و ماهانه آنها را ثبت کرده و در تابلوی اعلانات نصب کنید تا با یادآوری رکوردهای قبلی بتوانند وضعیت خود را بهبود دهند.

ارائه پاداش در هنگام دستیابی به یک موفقیت خاص می تواند کمک کند که شرکت کنندگان همیشه برای پیاده روی آماده باشند. ذیلا برخی پیشرفت ها و موفقیت هایی که سزوار دریافت پاداش می باشند ذکر گردیده استک

  • کاهش وزن: برای هر 5/2 کیلو کاهش وزن پاداش در نظر بگیرید.
  • مسافت: اگر هدف پیمودن یک مسافت خاص است آن را به چهار قسمت تقسیم کرده و برای پیمودن یک چهارم از مسافت مورد نظر پاداش در نظر بگیرید.
  • زمان: اگر هدف افزایش زمان پیاده روی است آن را به 4 مرحله زمانی تقسیم کرده و هر بار که شرکت کننده یک چهارم از زمان مورد نظر را پیاده روی کرد او را تشویق کنید. برای مثال اگر هدف شرکت کننده این است که بتواند 20 دقیقه راه برود هر بار که 5 دقیقه راه رفت باید به او پاداش دهید و به این ترتیب او را در دقایق پنجم، دهم، پانزدهم و بیستم مورد تشویق قرار دهید.

 

ارسال شده در 27 فروردین 1396 توسط