پرورش رفتارهای جدید برای کمک به شادی

پرورش رفتارهای جدید برای کمک به شادیتان نیازمند تلاش است. بنابراین لازم است مزایای بالقوه ی تغییر را شناسایی کنید.کمی وقت صرف کنید تا نتیجه ی پایانی تغییراتی که می خواهید ایجاد کنید یا در فرآیند ایجاد آن هستید بررسی کنید داشتن تصویری مشخص از هدفی که دارید شما را به انجام این کار بر می انگیزد. برای پرورش این تصویر از خود بپرسید:

  • دقیقا چه چیزی باید تغییر کند تا احساسات دردناک من بهبود یابد؟ افکار، احساسات، رفتارها و اعمال تازه و مشخصی را که باید به بخشی از زندگی روزانه ی شما تبدیل شوند شناسایی کنید.
  • مشخصا چه کاری باید انجام دهید تا تصورتان به واقعیت تبدیل شود؟ شاید لازم است تغییری بنیادین در محیط و اعمالتان مانند تغییر شغل یا ایجاد دوستی های تازه ایجاد کنید. یا شاید این تغییرات مانند انتخاب تمرکز روی امور مثبت و نه منفی ظریف تر و درونی تر باشند.

بیشترین استفاده از آغاز و پایان روز:

شما تقریبا 16 ساعت یا در حدود 960 دقیقه از روز را بیدار هستید. مهم ترین دقایق روز در شروع و پایان آن می باشد پس سعی کنید بیشترین استفاده را از این اوقات ارزشمند ببرید.

  • چگونگی شروع روز آهنگ آن را تنظیم می کند. بسیاری از افراد، رفت و آمد روزانه شان را خسته کننده می دانند. آنها از سایر مسافرین خشمگین می شوند و این موضوع شادمانی و تجربه ی روزانه زندگی آنها را تیره و تار می کند. اگر این مشکل را تجربه کردید تصمیم بگیرید از رفت و آمد خود لذت ببرید.
  • اگر از وسیله ی حمل و نقل عمومی استفاده می کنید یک کتاب مطالعه کنید یا در ماشین به یک کتاب گویا یا موسیقی گوش کنید.
  • نسبت به همسفران خود یا سایر رانندگان کنجکاو باشید. آنها چه داستانی ممکن است داشته باشند؟ از کجا آمده اند؟
  • به درختان، گیاهان، پرندگان و ساختمان های اطراف توجه کنید. اغلب آنچه می بینید چیزی بیش از کاغذ دیواری تصویری نیست اما وقتی تصمیم می گیرید چشم هایتان را به روی زیبایی های اطراف بگشایید می توانید مجددا آنها را برای بار اول ببینید.
  • اگر در خانه کار می کنید برای استنشاق هوای تازه به حیاط، بالکن یا پارک نزدیک خانه بروید.
  • برای آرام کردن ذهن، کمی حرکات کششی، تمرین های تنفس یا تمرکز انجام دهید.

به همین شکل، تغییرات کوچک قبل از خواب می تواند به شما کمک کند روز را با شادمانی به پایان ببرید. تمرین قدردانی را انجام دهید. پیش از این که خواب تان ببرد. هر چیزی را که می توانید برای آن سپاسگزار باشید مانند سلامتی تان، دوستان، خانواده، اتوبوسی که سر وقت آمد، حیوانات اهلی، پیشرفت ها و غیره به خاطر بیاورید. شاید بخواهید این موارد را در ذهنتان خلاصه کنید تا هر وقت خواستید حال و هوای خود را تغییر دهید به آنها مراجعه کنید.

ارسال شده در 24 فروردین 1396 توسط