اهمیت کنترل و مدیریت مالی در دوران پیری

افراد سالمند چگونه می توانند پول ها و خرج و مخارج خود را  کنترل کنند و از هدررفتن آن ها پیشگیری کنند تا بتوانند برای اطرافیان و عزیزانشان هزینه کنند رفتن به گردش و  مسافرت در سنین پیری نیازمند مدیریت حقوق و مزایا در این دوران می باشد افراد سالمند باید در سال جدید برنامه ریزی مالی درستی را در پیش بگیرند راهنمایی های ویژه ای در این زمینه برایتان داریم .

فرارسیدن سال نو می‌تواند برای بعضی از افراد، خصوصا سالمندان، با سختی‌ها و ترس‌های خاصی همراه باشد. با این‌حال، تغییر دادن بخش‌هایی از زندگی براساس برنامه‌ریزی قبلی می‌تواند سال جدید را به سال بهتری برای این افراد تبدیل کند. برنامه‌ریزی مالی، یکی از مهم‌ترین کارها برای سالمندان است و اگر به‌درستی انجام شود، آنان را از مشکلات بسیاری دور نگه می‌دارد. سالمندان باید درباره این موضوع مهم تصمیم بگیرند که آیا می‌خواهند پس‌اندازها و پاداش‌های دوران بازنشستگی را حفظ کنند، پس‌انداز مالی خودشان را افزایش بدهند یا برنامه دیگری دارند؟ درواقع، شروع سال جدید، بهترین فرصت برای سالمندان است که نوع برنامه‌ریزی مالی در سال جدید را مشخص کنند. آنان می‌توانند هزینه‌های خودشان را در مدت یک ماه با دقت ثبت کنند و درنهایت اطلاعات خوبی درباره همه هزینه‌ها به دست بیاورند. این روش نشان می‌دهد که سرمایه مالی سالمندان در راه‌های بیهوده صرف می‌شود یا برای موارد ضروری. همه ما، از جمله سالمندان، باید به یک اصل مهم توجه داشته باشیم:
انضباط مالی یعنی ترجیح دادن انتخاب‌های مهم‌تر و ضروری به هزینه‌های لحظه‌ای. آنان باید از خودشان بپرسند که در سال جدید چه کارهایی در اولویت‌شان قرار دارند. آیا می‌خواهند بیشتر سفر کنند؟ آیا می‌خواهند هدیه‌های بیشتری برای نوه‌های‌شان تهیه کنند؟ آیا می‌خواهند به خیریه‌ها کمک کنند؟ آیا می‌خواهند برای آینده پس‌انداز کنند؟

سلامتیسم

ارسال شده در 14 فروردین 1396 توسط