با لبنیات افسردگی را از بین ببرید

 

برای کنترل و درمان افسردگی تان می توانید از ماست کمک بگیرید باکتری های موجود در این ماده لبنی می توانند در رفع مشکلات روحی به شما کمک کنند اگر می خواهید حس و حال بهتری داشته باشید پیشنهاد می کنیم از مصرف لبنیات غافل نشوید و مشکلات روحی تان را با کمک تغذیه از بین ببرید .

می‌دانیم که ماست برای هضم غذا، پوست شفاف‌تر و موهای براق‌تر مفید است. اما تحقیق جدیدی نشان داده که ماست می‌تواند افسردگی را هم درمان کند.
آزمایش روی موش‌ها نشان داده که باکتری‌های خوب ماست می‌توانند فشار خون، اضطراب و افسردگی را کاهش دهند.
محققان دریافتند که حضور باکتری خوب لاکتوباسیلوس در بدن، روی یک متابولیت به نام کینورنین در خون تأثیر می‌گذارد و این مساله باعث کاهش افسردگی می‌گردد. هنگامی که لاکتوباسیلوس در روده کاهش یافت، میزان کینورنین بالا رفت و علائم افسردگی در موش‌ها پدیدار شد.
محققان به این نکته اشاره کرده‌اند که درک بهتر باکتری‌های روده می‌تواند باعث شود که بیماری‌هایی نظیر افسردگی با مواد طبیعی درمان شوند. دکتر آلبن گالتیه، محقق اصلی این پژوهش گفته که اگر تحقیقات به سمت و سوی خوبی برود، دیگر نیازی به داروهای پیچیده با عوارض جانبی زیاد نیست. به این ترتیب، با تغییر رژیم غذایی و باکتری‌هایی که بدن مصرف می‌کند، می‌توان به سلامت رسید و حس و حال را بهتر کرد.

روزنامه دیلی‌میل

ارسال شده در 28 اسفند 1395 توسط