ترک سیگار و تمیزکردن خانه

همه ما میدانیم سیگار کشیدن برای سلامتی مضر ا ست.  اما هنوز هم بسیاری از مردم به سیگار معتاد هستند و  روز خود را با سیگار شروع و  شب خود راب ا آن به پابان می رسانند

اما هر بار که  پک میزنید،  خطر ابتلا به  بیماریهای  سرطات ریه، مثانه، پانکراس، دهان، مری و سرطان های دیگر افزایش می یابد. سیگار کشیدن نیز خطر ابتلا به بیماری قلبی، سکته مغزی، فشار خون بالا، دیابت، افسردگی، بیماری آلزایمر، استخوان نازک، چاقی و چیزهای بیشتری را افزایش می دهد.

علاوه بر این، سیگار کشیدن  به ظرفیت ذهنی و حافظه و همچنین افزایش احتمال ناتوانی جنسی و کاهش باروری تاثیر می گذارد. سیگار کشیدن در دوران بارداری نیز  بر روی جنین تاثیر می گذارد. زنانی که سیگار می کشند در حالی که باردارند اغلب به هنگام تولد به کم وزن تولد، نوزادان نارس.

ترک کردن سیگار سخت است ، به ویژه هنگامی که آن را به عنوان یک عادت باشد . ترک کردن آن آسان نیست

برخی از علائم شایع  ترک نیکوتین عبارتند از  تحریک پذیری، عصبانیت، اضطرا، مشکلات تمرکز، بی قراری، افزایش اشتها، بی خوابی، خستگی، کاهش ضربان قلب و سردرد.

مهم نیست که چقدر دشوار است ولی این علائم موفتی هستند و بزودی این سموم از بدن خارج می شوند همیشه این خبر خوب به یاد داشته باشید: بسیاری از افراد سیگاری را ترک کرده اند، و شما هم میتوانید آن را انجام دهید.برای موفقیت در ترک سیگار، نیاز به  اراده قوی دارید
اولین قدنم برای ترک سیگار پاک کردن منزل از هر نوع آ لودگی است

به محض این که شما تصمیم به ترک سیگار،  کردید باید خانه را تمیزکنید  تا از دود و بوی سیگار رها شوید .لباسها را بشوئید تا دود آن از بین برود ماشین خود را هم تمیزکنید و اسپری های خوشبو کننده بزنید.یک محیط لذت بخش تر و تمیزتر درست کنید.

 

ارسال شده در 23 اسفند 1395 توسط