مقابله با امراض ریوی در بدن

اگر می خواهید با امراض ریوی در بدنتان مقابله کنید پیشنهاد می کنیم از روش های پیشگیرانه موثر در این زمینه کمک بگیرید ابتلا به این عارضه های تنفسی می تواند با آلودگی هوا و محیط، مصرف سیگار، گرد و غبار و طوفان شدت پیدا کند با راهنمایی های پزشکی در این زمینه آشنا شوید .

یک متخصص تغذیه گفت: افزایش چربی در شکم باعث انسداد راه تنفسی و در نتیجه تشدید بیماری های ریوی می شود.

اکبر سرخ‌نژاد متخصص تغذیه و رژیم درمانی؛ با بیان اینکه چاقی یکی از عوامل خطرناک در انسداد ریه است، اظهار داشت: ریه یکی از مهمترین اعضای بدن است که گازهای تولید شده همچون دی اکسید کربن را از بدن خارج و اکسیژن را جایگزین آن می‌کند.
وی با اشاره به اینکه چربی شکم و عدم تحرک با بیماری ریه ارتباط مستقیم دارد، گفت: عواملی همچون آلودگی هوا و محیط، مصرف سیگار، گرد و غبار و طوفان بیماری ریه را تشدید می‌کند.
سرخ‌نژاد با بیان اینکه مصرف میوه‌هایی همچون هویج، خیار و سیب بیماری ریه را بهبود می‌بخشد، افزود: افزایش چربی و کلسترول در بدن باعث افزایش برخی از التهابات و در نتیجه تشدید بیماری‌های تنفسی و ریوی در افراد می‌شود.
این متخصص تغذیه و رژیم درمانی تصریح کرد: ابتلا‌ی آسم در کودکانی که والدینشان به این عارضه مبتلا هستند بیش از سایر افراد است، بروز عفونت شدید ریه در دوران کودکی ابتلا به بیماری‌های ریوی مانند آسم، سینوزیت و … در سنین بزرگسالی را افزایش می‌دهد.
وی با اشاره به اینکه مبتلایان به بیماری‌های ریوی عمر کوتاهی دارند، عنوان کرد: افزایش وزن باعث تنگی نفس در افراد چاق می‌شود و همین عامل بروز بیماری‌هایی همچون ریوی، قلبی و عروقی، دیابت و مفاصل را در پی خواهد داشت.
سرخ‌نژاد با بیان اینکه مبتلایان به عارضه ریوی باید از مصرف غذاهای پر چرب خودداری کنند، تاکید کرد: استفاده از روغن گیاهی در مواد غذایی باعث کاهش اسید چرب در بدن می‌شود.
این متخصص تغذیه و رژیم درمانی با اشاره به اینکه مصرف لیمو همراه با غذا باعث بهبود عفونت ریه می‌شود، عنوان کرد: استفاده از ادویه‌جات در زمان پخت غذا و مصرف آن باعث کاهش چربی و کالری موجود در بدن می‌شود.
سرخ‌نژاد یاد آور شد: استفاده از تنقلات مصنوعی شور و پر کالری مانند چیپس، پفک، بیسکویت و شکلات برای مبتلایان به عارضه ریه مضر است.

باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال شده در 11 اسفند 1395 توسط