امتحان کردن غذاهای جدید برای کودک

حال ممکن است کودک شما یک سری از غذاها را رد کند و احتمالا از خوردن یک رژیم غذایی متنوع لذت ببرد. غذاهای جدید را یک یا دو بار برایش معرف کنید تا اینکه غذایی را که نسبت به آن واکنش یا حساسیت نشان می دهد شناسایی کنید. از غذاهایی که خانواده نسبت به آن حساسیت داشته اند مانند تخم مرغ، نان گندم یا توت فرنگی پرهیز کنید.

  • میوه های نرم مانند تمشک، توت فرنگی و میوه جات دیگر دانه های کوچک را امتحان کنید.
  • معرفی انواع نانها با این کار نگرانی تان در مورد حساسیت یا آلرژی نان گندم از بینمی رود. از قرصهای نان ساخته شده از گندم سائیده درشت پرهیز کنید زیرا که گاهی اوقات سبوس باعث اسهال و شیمیایی شدن می شود و همچنین سبوس گندم مانع جذب آهن غذا می گردد.
  • افزایش تنوع گوشت ها و ماهی که کودکتان می خورد همچنین باید هنوز مصرف زیاد گوشتها و ماهیهای دودی و همچنین گوشت خشک شده یا ماهی قزل آلای دودی شده را محدود کنید و نیز استفاده کمتر از تکه ها، جدا کردن چربی و نخوردن گوشتهای سرخ شده نیز توصیه می شود.
  • سبزیجات تند مزه مانند جوانه های کلم فندقی و گل کلم ممکن است مورد استقبال کودکتان قرار نگیرد.

محتویات شیر:

شیر و فرآورده های روزانه منبع مهمی از کلسیم هستند و به اندازه پروتئین و چربی برای سلامتی استخوانها و دندانها ضروری می باشند. دانشمندان معتقدند که کودکان بالای یکسال باید روزی 350 گرم شیر پر چربی سترون شده بخورد. اگر کودکتان علاقه ای به نوشیدن شیر ندارد سعی کنید از روشهای مختلف استفاده کنید. استفاده کردن از شیر به صورت پوره میوه جات تازه یا ماست، فرآورده های شیر مانند ماست و پنیر یا افزودن شیر به غذاهایی مانند سسها و سوپها.

:

غذاهای مملو از کلسیم:

این غذاها همگی تقریبا 350 میلی گرم کلسیم دارد:

300 میلی گرم شیر

75 گرم پنیر یا پنیر سفت

75 گرم ماست

250 گرم نان

50 گرم ماهیان ریز

 

 

ارسال شده در 8 اسفند 1395 توسط