درمان خانگی برای عفونت در ناحیه دندان

برای درمان مشکلات دندان می توانید از برخی روش های ساده کمک بگیرید تا بتونید درد این ناحیه را تسکین دهید از پیشنهادات طب سنتی می توانیم به جویدن سیر اشاره کنیم استفاده از آب و نمک نیز کمک زیادی به کاهش التهاب و عفونت این ناحیه میکند .

خیلی‌ها برای آرام کردن درد دندان تا زمانی که به دندانپزشکی مراجعه کنند از مسکن‌هایی مثل مفنامیک اسید یا لیدوکائین استفاده می‌کنند، اما همیشه هم این دو داروی شیمیایی نتیجه‌بخش نیست. گاهی درمان‌ها سنتی و طبیعی به ویژه درباره دندان نتیجه خیلی بهتری از داروهای شیمیایی داده است.

اگر خود و اطرافیان‌تان دچار دندان درد شدید بودید و مسکن‌های شیمیایی هم جواب نداد حتما روش‌های زیر را امتحان کنید.
روغن میخک برای تسکین درد دندان بسیار مناسب است اما به یاد داشته باشید اگر به زبان بخورد ممکن است حال‌تان را بدتر کند. بهتر است روغن میخک را روی پنبه بریزید و روی دندان‌تان بگذارید.
فلفل و زنجبیل دو ماده بسیار خوب برای درمان دندان درد است. این دو ماده یا حتی یکی از آنها را در آب بریزید و محلول به دست آمده را روی پنبه ریخته و روی دندان بگذارید. آب نمک محلولی بسیار خوب برای تسکین این درد است. سعی کنید نمک محلول‌تان زیاد باشد زیرا نمک یک ماده ضدعفونی‌کننده قوی است و اگر دندان درد شما به دلیل عفونت باشد خیلی سریع با نمک تسکین پیدا می‌کند. یخ همیشه مسکن خوبی برای درد است. چند تکه یخ را در کیسه‌ای پلاستیکی بریزید و آن را در پارچه‌ای قرار بدهید. این کیسه را روی همان قسمت از صورت که نزدیک به دندان آسیب‌دیده است قرار بدهید.
جویدن سیر تا حدود زیادی می‌تواند دندان درد شما را آرام کند. اگر نگران بوی سیر هستید لازم است بدانید نیازی به قورت دادن سیر نیست. می‌توانید پس از جویدن سیر آن را دور بیندازید.

روزنامه فرهیختگان

ارسال شده در 8 اسفند 1395 توسط