آماده سازی اولین غذای کودک

 

زمانی که کودکتان به نوشیدن مایعات عادت می کند این بهترین وقتی است که او اولین مزه های جامدات که در غلظت نیمه مایع و نرم اشند را به راحتی بپذیرد. اولین بار سعی کنید غذاهای بی مزه درست کنید که بتوانید آنها را به پوره های رقیق و شل تبدیل کنید. پوره سبزیجات و میوه ها با کمی شیر مادر و شیر خشک یا آب جوشیده سرد اولین مزه های خوب را درست کنید. کودکتان معمولا فقط سعی می کند با قاشق چایخوری غذا بخورد بنابراین او در این سن به مزه ها و ترکیب جامدات عادت می کند تا اینکه احتیاج آنها را برای ارزش غذایشان بفهمد.

درست کردن غذا برای کودکتان:

هنگامی که مقداری از غذایی که شما به کودکتان در اولین بار می دهید کم است ممکن است متوجه شوید که این کار آسانتر و ارزانتر است که خودتان غذا درست کنید تا اینکه آن را از بیرون به صورت آماده بخرید. تمام میوه ها و سبزیجات را خوب بشویید و سپس آن ها را پوست کنید. به دقت هر نوع دانه، سنگ، قسمتهای فیبردار بد هضم و سنگین را جدا کرده و بقیه را بشویید آنها را به تکه های کوچک ببرید.

1- برای آسانتر درست کردن این غذا که کودکتان در این سن بتواند هضم کند باید میوه و سبزیجات را مخصوصا با موز نرم و رسیده درست کنید برای اینکه آنها برای پوره کردن نرم و راحت هستند.

ارسال شده در 3 اسفند 1395 توسط