کودکی که با شیر مادر تغذیه می شود

نیاز کودک به تغذیه در ماههای اول زندگیش به طور کامل فقط با شیر تامین می شود خواه از طریق شیر مادر یا شیر خشک، با وجود این در طول چهار تا شش ماهگی کودک تنها شیر برای تامین احتیاجات غذایی کودک کافی نیست. این زمانی است که باید او را با غذاهای جامد آشنا کرد. فرآیند آموزش کودکتان برای خوردن غذاها و نوشیدنیها با قاشق یا فنجان به جای مکیدن سینه مادر یا شیشه، از شیر گرفتن خوانده می شود.

علاوه بر رفع نیازهای بیشتر او برای تغذیه شروع جامدات برای کودکتان به رشد و تمرین طیفی از مهارتهای خوردن مثل جویدن و گاز زدن کمک می کند. سرانجام کودک شما شروع به یادگیری می کند.

کودکی که با شیر مادر تغذیه می شود:

شیر مادر کاملترین غذا و نوشیدنی در ماههای اول زندگی کودکتان است. از تولد تا چهار ماهگی ترکیب شیر مادر به طور پی در پی به تناسب نیاز نوزاد در حال رشد، تغییر می کند با وجود این تا ماههای چهارم ممکن است مقدار شیری را که کودک می خورد تغییری نکند. ترکیبات شیری که کاملا متناسب با نیاز غذایی کودک خواهد بود. اغلب کودکانی که از شیر مادر تغذیه می کنند راحت تر از کودکانی که با شیشه تغذیه می کنند به جامدات روی می آورند شاید به خاطر این است که آنها از طریق شیر مادرشان به طعم و بوی غذاهای مختلف عادت می کنند.

ارسال شده در 29 بهمن 1395 توسط