افراط در آمیزش جنسی

غریزه جنسی، یکی از موهبت های خداوندی است که باید همانند سایر غرایز ارضا شود و آمیزش یکی از لذت های لازم و شرعی است ولی همان گونه که سرکوب کردن این غریزه باعث اختلالات روحی و روانی و جسمی خواهد شد، افراط در آمیزش نیز باعث ناتوانی بدن می گردد و انسان را دچار پیری زودرس می کند زیرا بدن تمام قوا و نیروی مفید خود را صرف قوای جنسی می کند و این عمل باعث صدمه زدن به دیگر دستگاه های بدن می شود عدم تعادل در آمیزش علاوه بر صدمه زدن بر دستگاه عصبی، تنفسی، عروقی و هم چنین سایر اعضای بدن باعث ایجاد ناتوانی جنسی در سنین بالاتر می شود و بدن نیروی مفید و سلامت خود را از دست می دهد. بنابراین باید در مسائل جنسی و آمیزش حد تعادل را رعایت کرد تا حتی در سال های پیری نیز بدن صحت و سلامت لازم را داشته باشد.

نکات بهداشتی:

رعایت یک سری نکات بهداشتی ضروری طی انجام عمل آمیزش قبل و بعد از آن اهمیت دارد که به آن اشاره می کنیم.

مشکل ترین قسمت عمل آمیزش، حتی پس از سال ها درک طرفین از تشخیص بویی است که از همسرشان به مشام می رسد. حتی مردانی وجود دارند که بوی زیر بغل همسرشان را دوست دارند و یا از بوی بدن هر چند تند باشد لذت می برند. اما با تمام این اوصاف بوی بدن، دهان یا لوزهای ملتهب یا بوی ناحیه تناسلی مبتلا به عفونت یا قاعدگی و ادرار و یا ترشحات مخاطی مهبلی برای هیچ کس خوشایند نیست.

جهت جلوگیری از هرگونه حساسیت پوستی در صورت یا گونه ها یا لبهای مردان که می تواند ناشی از پودرهای آرایشی یا ماتیک ها یا پمادهایی باشد که زنان معمولا استفاده می کنند تمام این مواد آرایشی قبل از آمیزش باید به طور کامل از صورت زنان پاک شود.

نکته مهم دیگر خالی کردن مثانه قبل از آمیزش است که باید زنان حتما به این امر توجه داشته باشند.

در دوران آبستنی آمیزش معمولا توصیه نمی شود زیرا در ماه های اول خطر جابه جایی تخمک تلقیح شده وجود دارد و در ماه های آخر نیز ممکن است باعث زایمان زودرس شود.

مورد دیگر که از نظر بهداشتی اهمیت دارد عدم آمیزش در دوره ی پریود زن می باشد.

مردان حتما پس از عمل آمیزش باید مثانه خود را خالی کرده تا باقی مانده اسپرم داخل آلت تناسلی تخلیه شود.

ارسال شده در 28 بهمن 1395 توسط