چه داروهایی باعث مشکلات جنسی می شوند

دلایل مختلفی از جمله علت های روحی، جسمی و محیطی ممکن است باعث ناتوانی های جنسی در مردان و زنان شود. علاوه بر دلایل گفته شده ناتوانی جنسی ممکن است علت های دیگری نیز داشته باشد که ناتوانی ای که بر اثر این عوامل پدید می آید به صورت دوره ای است و با از بین رفتن عامل، میل جنسی دوباره طبیعی می گردد.

از جمله ی این عوامل که به صورت کم یا زیاد بر روی فعالیت های جنسی تاثیرگذار است استفاده کردن از داروهای مختلف است که به شرح مختصری در مورد آن ها می پردازیم.

الف- داروهای مسکن:

مصرف مشتقات اسید باربیتوریک که اغلب به عنوان مسکن و خواب آور استفاده می شوند علاوه بر این که ممکن است باعث مسمومیت شوند می توانند تاثیرات سوئی بر فعالیت های جنسی شخص بگذارند و باعث کاهش میل جنسی و هم چنین کاهش میزان نعوظ در مردان می شوند. مصرف تریاک و هرگونه مواد مخدر و الکل ممکن است در روزهای اول میل جنسی را برای آمیزش غریزه جنسی برانگیزد اما استفاده مکرر و همیشگی شخص را دچار ناتوانی های جنسی می کند و حتی گاهی در سطح پیشرفته منجر به عقیمی وی می گردد.

ب- از دیگر داروهایی که تاثیر منفی بر فعالیت های جنسی می گذارد داروهای آرام بخش است که در انواع مختلف وجود دارد. از جمله این قرص ها می توان به دیازپام، اکسازپام، هالوپریدول، ایمی پرامین و… اشاره کرد که مصرف این قرص ها در مدت زمان طولانی باعث کاهش میل جنسی در زنان و مردان می گردد.

ج- مصرف قرص های ضد بارداری که باعث تغییر میزان هورمون در زنان می شود گاهی ممکن است زنان را دست خوش سردمزاجی و بی میلی جنسی کند. البته تاثیر این قرص ها چندان زیاد نیست اما خالی از تاثیر نیز نمی باشد.

 

 

ارسال شده در 28 بهمن 1395 توسط