نقش بسیار مهم مردان در بهبود بی میلی جنسی زنان

در درمان ناتوانی و بی میلی جنسی زنان، شاید به جرات می توان رفتار و ناآگاهی جنسی مردان را علت اصلی دانست. بنابراین در بهبود بی میلی جنسی زنان، مردان نقش بسیار مهم و موثری دارند در رابطه جنسی باید به زن اجازه داده شود تا مجالی برای ایفا نقش خود داشته باشد و فقط نقش مفعول نداشته باشد. هم چنین مرد باید آگاهی های جنسی و تکنیک های جنسی خود را تکمیل کند و از نقاط تحریکی و دوران تشدید میل جنسی زن اطلاع کافی داشته باشد. اختلاف شدیدی که در انگیزه جنسی مرد و زن وجود دارد می تواند یکی از علت های مهم عدم هماهنگی و اشکال و اختلال جنسی شود. بنابراین ایجاد حس تفاهم و همکاری و همدردی زن و مرد بسیار لازم است. معمولا انگیزه جنسی در زنان نهایی است و حتی بسیاری از زنان ممکن است از نیازهای جنسی خود بی خبر باشند. البته این میل جنسی معمولا بعد از ازدواج بیدار می شود و زن یک آگاهی نسبی نسبت به تمایلات جنسی خود پیدا می کند.

یکی دیگر از علت های بی میلی در زنان کامروا نشدن از روابط جنسی است و برای همین است که  اکثر زنان از برقراری ارتباط جنسی امتناع می کنند و با بی میلی تن به عمل جنسی می دهند و حتی گاهی از آمیزش به عنوان یک رابطه ی مشمئز کننده و بی فایده یاد می کنند و علت همه ی این ناکامی ها و اختلالات روحی و روانی مرد است و باید به این نکته ا شاره کرد که اکثر زنانی که از آمیزش خود لذت نمی برند مبتلا به سرد مزاجی می شوند و رابطه ی جنسی نه تنها برای این گونه زنان علاقه ساز نیست بلکه تنفرآور نیز هست.

اکثر مردها حتی بعد از طی سال ها زندگی زناشویی از تکنیک صحیح آمیزش و روند یک آمیزش صحیح بی اطلاعند و بدون هیچ گونه ملاعبه، شوخی و تحریکی مبادرت به آمیزش می کنند و با این کار مقدمات ناراحتیهای روحی و روانی زن را فراهم می سازند در صورتی که یکی از مهم ترین وظایف زوجین نسبت به هم احترام به نظریه ها، سلایق و تمایلات همدیگر است و زن و مرد نباید نیازمندی های یکدیگر را نادیده بگیرند و فقط در فکر ارضاء خواسته های خود باشند زیرا بدین وسیله تیشه به ریشه ی زندگی و خوشبختی خود زده و عاقبت چنین زندگی بسیار روشن و واضح است.

یکی دیگر از نکات بسیار مهم در زندگی زناشویی همبستری به موقع مرد با زن است زیرا از لحاظ بروز احساسات و انگیزه های جنسی، زنان با مردان بسیار تفاوت دارند و معمولا احساسات زنان بسیار نهفته و پنهانی است و اکثر زنان به علت شرم و حیایی که دارند از گفتن نیازهای جنسی خود خجالت می کشند بنابراین در اینجا وظیفه ی مرد است که در امر نزدیکی پیشقدم شود و نیازهای روحی و جنسی زن را به موقع برآورده سازد زیرا کوچکترین بی توجهی به ا ین مسئله موجب بروز بی میلی جنسی و اختلالات شدید روحی در زن خواهد شد.

تنوع در نوع آمیزش و نزدیکی بسیار کارساز است و گاهی با تغییر نوع آمیزش و وضعیت بدن می توان سرد مزاجی را در زنان تقلیل داد به طور کلی در برخورد با زنان سرد مزاج بهترین وضعیت بدنی طوری است که مرد دسترسی کافی به نقاط تحریکی بدن زن را داشته باشد و زن و مرد بتوانند تماس کاملی  از لحاظ بدنی با همدیگر برقرار کنند.

و بالاخره در درمان بی میلی جنسی، زن باید سعی کند که خودش بفهمد که علت بی میلی و ناتوانی اش چیست و راهی برای درمان آن بیابد و با کمال صراحت و صدقات تمام مسائل خود را با شوهرش در میان بگذارد و در رابطه ی جنسی با شوهرش سهیم بوده و نقش فعالی داشته باشد و وظیفه شوهر این است که تا بهوبد همسرش صبر و تحمل به خرج دهد و بداند که چه راهی برای رفع بی میلی تاثیرگذارتر است نقاط تحریکی زن را بشناسد و سعی کند که رفتارهای جنسی زنش را بفهمد و به آن ها اهمیت دهد معمولا زنان همیشه بعد از مردان به مرحله ی ارگاسم می رسند و زمان بیشتری را برای رسیدن به اوج لذت جنسی احتیاج دارند بنابراین وظیفه ی مرد این است که قبل از هر دخولی زن را به بازی و ملاعبه بگیرد و او را کاملا تحریک کرده و برای آمیزش آماده سازد. زوجین باید در شناساندن نقاط تحریکی با همدیگر همکاری داشته باشند تا بتوانند بدون هیچ گونه مشکلی به اوج لذت جنسی برسند و از این نعمت غریزه ی جنسی به طور کامل بهره مند شوند.

ارسال شده در 28 بهمن 1395 توسط