نوع ناتوانی جنسی یا سرد مزاجی در زنان

هیچ کدام از اختلالات جنسی به اندازه ی بی میلی جنسی در زنان، رایج نیست و این گونه زنان از لذت و تمتع و میلی که هنگام آمیزش بنا به حکم طبیعی در هر فردی است محروم هستند. پس ناتوانی جنسی در زنان به صورت بی میلی و سرد مزاجی دیده می شود و ین بیماری به اندازه ای رایج است که گاهی حتی آن را طبیعی می دانند و در برخی از خانواده و طبقات اجتماعی لذت های جنسی را امری ناپاک برای زن می دانند و بر این عقیده اند که فقط در یک عمل جنسی این مرد است که باید لذت ببرد و زن فقط باید مرد را تحمل کند و تمامی این سرد مزاجی ها به خاطر آموزش های غلط و تعلیم های اشتباه در مسائل جنسی است. بر طبق تحقیقات انجام شده از هر 10 نفر از زنان فقط 5 نفر لذت جنسی را می فهمند و بقیه از مرحل ارگاسم و اوج لذت جنسی در هنگام انزال بی خبرند. البته آنچه که به غلط میان زنان رایج است این است که اکثر آنها خود را سرد مزاج نشان می دهند و از بروز احساسات خود خجالت می کشند و حتی دیده می شود زنانی که در هنگام اوج لذت جنسی نزدیک به غش کردن هستند ولی بعد می گویند من لذتی نبردم و چیزی به خاطر ندارم و تمامی این مسائل به خاطر تعلیم های غلط است. ناتوانی جنسی یا سرد مزاجی در زنان نسبت به شغل، میزان گرفتاری کاری و آب و هوا تغییر پذیر است و میزان سرد مزاجی نیز دارای انواع و درجاتی است و به سه قسمت تقسیم می شود:

1- زنانی که از آمیزش و ملاعبه هیچ گونه لذتی نمی برند و هیچ گونه انزالی به آنها دست نمی دهد.

2- زنانی که توانایی رسیدن به مرحله ارگاسم را دارند ولی شرایط و تحریکات خاصی لازم است تا به اوج لذت جنسی و مرحله انزال برسند و معمولا حالت انزال ندرتا به آنها دست می دهد.

3- پاره ای از زنان از آمیزش و معاشقه لذت کافی را می برند و حالت انزال را دارند و ممکن است این حالت سه یا چهار بار نیز برای آنها تکرار شود ولی عطش آنها باقی است و هیچ وقت از آمیزش سیر نمی شوند و در اصطلاح عامیانه این گروه به حشری معروف هستند.

البته باید این نکته را متذکر کرد که حتی زنانی که هیچ گونه لذتی از آمیزش نمی برند فاقد غریزه جنسی نیستند ولی زنانی که سرد مزاج هستند نسبت به زنهای دیگر غیر عادی به نظر می رسند و در بروز احساساتشان با سایرین متفاوت هستند و هیچ انسانی فاقد هوس و میل جنسی نیست ولی ترکیبات روحی و اخلاقی و عاطفی انسان به حدی پیچیده است که بدون حد و مرز است و حتی زنانی که به نظر سرد مزاج هستند ممکن است از آمیزش لذتی نبرند ولی راه ارضاء آنها طریقه دیگری است. سردمزاجی در زنان علت های مختلفی دارد و برای پی بردن به میزان سرد مزاجی باید علت آن را فهمید و به درمان پرداخت. علت عمده ی سرد مزاجی زنان عدم آگاهی مردان و ناشیگری آنها است. اکثر مردها گمان می کنند که تمام مراحل آمیزش همان دخول است و این عدم آگاهی باعث می شود که زن کمتر به مرحله انزال و اوج لذت جنسی برسد.

خود آمیزش دارای مراحلی است که یکی از مهمترین مراحل آن مرحله ی تحریک یا مقدمه است و مرد برای اینکه زنش را به اوج لذت جنسی یا انزال برساند باید کاملا از ساختمان بدن زن و نقاط تحریکی او اطلاعات کافی داشته باشد زیرا انزال هر زنی بستگی به شرایط خاص و میزان تحریک دارد و بدون مقدمه و معاشقه معمولا هیچ زنی از لذت جنسی بهره ی کافی نمی برد و علت عمده ی سرد مزاجی زنان همین امر است و برای اینکه مردی بتواند او را به اوج لذت جنسی برساند باید کاملا از فوت و فن آمیزش اطلاع داشته باشد.

نقاط حساس زن عبارت است از: پستان، لب، ران، نرمه ی گوش، گردن و کلیتوریس و آلت تناسلی زن که با لمس این نقاط و حتی گاهی با لمس یکی از این نقاط حساس زن تحریک شده و آماده برای آمیزش می گردد. البته باید بگوییم که فقط دانستن و کشف کردن این نقاط کافی نیست و مرد باید طرز رفتار با زن و چگونگی لمس این نقاط حساس را بداند عده ای از نوازش های لطیف و ملایم لذت می برند و برخی برعکس خواهان تحریک های خشن و تند هستند. به هر حال هر زنی حق دارد در طول زندگی از این لذت طبیعی بهره ببرد و متمتع شود وگرنه ارضاء نشدن جسمی و روحی زن صدمات غیر قابل جبرانی را به او خواهد زد و باعث ناراحتی های روحی و بیماریهای جسمی خواهد شد. اغلب این زنان همیشه از زندگی گله مند هستند و هیچ شوقی به زندگی ندارند و ریشه اغلب کشمکش ها و نزاع های خانوادگی، راضی نشدن زن است که به صورت بی حوصلگی، بدخلقی، افسردگی مشاهده می شود و حتی برخی علت این ناراحتی ها را نمی دانند و به غلط دنبال علت های دیگر هستند پس اگر در مورد عمل جنسی همانند سایر مسائل زندگی بین مرد و زن سازگاری باشد نه تنها می توان ناتوانی های جنسی و سرد مزارجی ها را بهبود بخشید بلکه از بوجود آمدن این ناتوانی ها نیز جلوگیری می کند و هدف ازدواج تنها تولید نسل و ایجاد فرزند نیست بلکه این حق مسلم زوجین است که از این رابطه نهایت لذت را ببرند و این فرضیه جنسی عملی بسیار پسندیده و طبیعی است و وظظیفه مرد تنها باردار کردن زن نیست بلکه باید تمام سعی او معطوف به ارضاء روحی و جنسی زن شود و هدف های دیگر نیز خواه ناخواه مگر در اثر بیماریهای جسمی برآورده خواهد شد. یکی از وظایف مرد در مورد زن این است که نباید کیفیت آمیزشی و احساسی خود را با زن مقایسه کنند و باید تفاوت بین خود و زن را درک کنند.

اکثر زنها دیرتر از مردها به اوج لذت جنسی و انزال می رسند و علت بیشتر سردمزاجی ها و عدم تمایل به رابطه جنسی در زنان این است که به خاطر تفاوتی که در انزال زن و مرد هست اکثر مردها هنگام رسیدن به مرحله ا نزال بدون توجه به خواسته های زن عمل آمیزش را تمام می کنند و اکثر مواقع در این رابطه ها زن به مرحله ی انزال نرسیده وهمین عامل باعث سرد مزاجی زن و صدمات جسمی و روحی به او می گردد.

پس در این گونه موارد بهتر است مرد با تحریک نقاط حساس زن، بوسه و معاشقه زن را کاملا تحریک کرده و به آستانه ی انزال برساند و بعد خود عمل دخول و مقاربت را انجام دهد تا هر دو در یک زمان یا به فاصله بسیار کم به مرحله ارگاسم و اوج لذت جنسی برسند و این می تواند درمان بسیاری از سرد مزاجیها باشد. در بعضی از زنان تنها عمل دخول برای رسیدن به مرحله انزال کافی نیست و در حین عمل باید نقاط حساس بدن نیز تحریک شود. اگر این نقطه حساس کلیتوریس باشد باید در حین عمل آن را مالش داد.

گاهی اوقات سرد مزاجی زنان در اثر توهمات و افکار غلط و اشتباهی است که از کودکی با خود دارند و چه بسا مسئله جنسی و رسیدن به اوج لذت جنسی را زشت و گناه می دانند و همین مسائل باعث نرسیدن به مرحله ا نزال می شود و این گونه زنان از رابطه خود هیچ لذتی نمی برند.

یکی دیگر از علت های مهم سرد مزاجی زنان رفتار خشن، ناآگاهانه و غیر ماهرانه شوهر در شب زفاف است و زن این شب را هیچ وقت فراموش نمی کند و اگر از اولین آمیزش خود لذت کافی را ببرد این لذت همیشه در ذهن او ماندگار است و بالعکس ممکن است رفتار ناآگاهانه مرد زن را دچار عارضه ی روحی و سرد مزاجی کند البته لازم به ذکر است که معمولا در شب زفاف انزال کامل به زن دست نمی دهد و حتی تا چند هفته بعد از ازاله بکارت ممکن است زن آن لذت کامل را از مقاربت نبرد ولی به مرور زمان و با سازگاری بدنی زوجین انزال کامل میسر می شود.

تا اینجا بحث از جنبه جسمانی انزال بود ولی شرط اولیه و مهم انزال جنبه ی روحی آن است و تمام علت سرد مزاجی به علت های تحریکی و جسمی نیست گاهی ترس از بیماری، ترس از آبستنی و ترس از برملا شدن احساسات مانع انزال زن می شود ولی از همه رایج تر، ترس از آبستنی است که امروزه برای جلوگیری از این مسئله ابزارها و وسایلی از جمله کاندوم به کار می رود که خود می تواند از عوامل مهمی برای عدم انزال زن باشد و اکثر زنان از کاندوم بیزارند. برخی از زنان گمان می کنند که دلیل آبستنی آنها انزال است و برای همین از انزال خود به طور عمدی جلوگیری می کنند و این موضوع به مرور در ضمیر ناخودآگاه زن جای گرفته و منجر به سرد مزاجی می شود.

ارسال شده در 28 بهمن 1395 توسط