مفاهیم کامل انزال زودرس، انزال دیر رس

انزال زودرس یعنی این که مرد توانایی کافی در به تاخیر انداختن انزال، بعد از ورود آلت تناسلی به مهبل را بیش از چند ثانیه نداشته باشد و مدت آمیزش بسیار کمتر از حد طبیعی است و گاهی حتی آمیزش را غیر ممکن می سازد یعنی حتی ممکن است قبل از هرگونه دخولی انزال دست می دهد.

زود انزالی را می توان با استفاده از کرم ها و اسپرم های بی حس کننده تا حد بسیار زیادی بهبود بخشید. هم چنین خواب درمانی و استفاده از هیپنوتیزم نیز می تواند باعث آرامش روحی و روانی بیمار گردد و در بهبود بیماری انزال زودرس موثر است.

از دیگر تکنیک های موثر در بهبود انزال زودرس روش فشار دادن است در این روش زن می تواند قبل از رسیدن مرد به مرحله ی انزال و خروج منی، سر آلت تناسلی مرد را به وسیله انگشت شست و دو انگشت دیگر کاملا بفشارد ولی فشار باید به حدی باشد که بدون ایجاد دردی باعث کاهش سرعت انزال گردد. روش فشار دادن حتی می تواند به وسیله خود مرد نیز انجام گیرد تمرین و ممارست کردن بر روی این روش در درمان انزال زودرس بسیار موثر است اما گاهی ممکن است طول درمان مدت 2 تا 3 ماه طول بکشد.

از دیگر توصیه هایی که می توان برای بهبود انزال زودرس گفته شده این است که کسانی که مبتلا به انزال زودرس هستند باید از به کار بردن کاپوت خودداری کنند هم چنین قبل از مرحله ی دخول زن باید به اندازه ی کافی تحریک شده باشد و آگاهی کافی برای رسیدن به اوج لذت جنسی را پیدا کرده باشد تا مرحله ی ارگاسم زوجین با هم و در یک زمان صورت گیرد.

علاوه بر این مردانی که از انزال زودرس رنج می برند باید به تقویت اعصاب و روح و روان خود بپردازند و از لحاظ بدنی نیز خود را تقویت کنند اختلال های عصبی ریشه ی بسیاری از ناتوانیهای جنسی است و در تقویت  اعصاب باید کوشید.

مرحله چهارم انزال است که اکثر موارد و علت هایی که در ناتوانی نعوظ دخیل هستند می توانند از عوامل ناتوانی در انزال نیز باشند و ناتوانی در انزال به دو صورت مشاهده می شود انزال زودرس یا انزالی که بی اختیار و پیش از موعد دست می دهد و انزال دیررس یا انزالی که احتیاج به مدت زمانی بیش از زمان طبیعی است. برای پیش آمدن آن است و گاهی انزال اصلا پیش نمی آید. یکی دیگر از  عوامل انزال زودرس معمولا هنگامی رخ می دهد که مرد بسیار حساس و تحریک پذیر باشد یا در بین مردانی دیده می شود که بسیار احساسات لطیفی دارند و در امور جنسی بسیار طبیعی و سالمند.

یکی دیگر از دلایل انزال زودرس جماع گسیخته است. به طور کلی هرگونه آمیزش و عمل جنسی که از حد تعادل و طبیعی بودن خارج شود ممکن است شخص را دچار ناتوانی های جنسی نماید. انزال دیررس نیز در اثر عقب انداختن زمان انزال و طولانی کردن آمیزش ممکن است رخ دهد که حتی گاهی ممکن است در افرادی اصلا انزالی رخ ندهد و علت آن خودداری کردن از آمیزش برای مدت طولانی است که باعث ضعیف شدن آلت تناسلی می شود. گاهی نیز اختلالات انزال به علت اختلال در غدد داخلی یا جراحات مجرای ادراری یا دیگر نقاط آلت تناسلی است که مانع انزال می شود.

یکی دیگر از علت هایی که می توان آن را جزء ناتوانی های جنسی دانست رقیق بودن منی است که در این حالت مقدار منی طبیعی است ولی بسیار ضعیف است و علت های مختلفی ممکن است باعث بروز این مرض شوند. از جمله کم بودن تخم در مایع منی یا عدم فعالیت تخمه ها و علت تمامی اینها در اختلالات ترشحات داخلی است.

ارسال شده در 28 بهمن 1395 توسط