دانستی های مفید در ارتباط با نداشتن نعوظ کافی

مرحله نعوظ، راست شدن آلت تناسلی مرد است. پاره ای  از مردان بسیار مایل به آمیزش هستند ولی هنگامی که با همسرشان مواجه می شوند متاسفانه نعوظ به آنها دست نمی دهد علت این ناتوانی بسیار پیچیده ا ست گاهی این ناتوانی در اثر عوامل محیطی مانند اختلالات روحی، فشار کاری، خستگی زیاد از کار روزانه و غیره است که این امری موقتی است و اگر شرایط مطلوب فراهم شود این ناتوانی نیز رفع و درمان می شود.

دیگر مواردی که باعث عنن در نعوظ می شود مرض قند، ناراحتی های کلیه است که برای رفع ناتوانی باید ابتدا بیماریهای فوق را درمان کرد.

مشروبات الکلی، نوشابه، مورفین، تریاک و غیره ممکن است برای مدتی کوتاه باعث تحریک جنسی شوند ولی بعد فرد را دچار ناتوانیهای جنسی و خصوصا ناتوانی در نعوظ می کنند که برای رفع این مشکل باید ترک عادت کرد و احتیاج به هیچ گونه دارویی نیست.

تمام زنان و مردان باید بدانند که عمل آمیزش تنها عملی جسمی نیست بلکه جنبه ی روحی آن بسیار مهم تر از جنبه ی جسمی آن است. چه بسا بسیاری از ناتوانیهای جنسی ریشه ی روحی و عصبی دارد که بسیار مسئله ی مهم و پیچیده ای است. اکثر مردها نسبت به موضع مردانگی و آلت تناسلی خود حساس اند و کوچک ترین ریشخند و طعنه باعث ناراحتیهای غیر قابل جبرانی می شود و خصوصا اگر مردی دچار ناتوانی جنسی است باید بسیار مراقب صحبت و برخورد و رفتار با او بود چه بسا اگر به او گفته شد که مبتلا به ناتوانی جنسی است آن را توهین بسیار بزرگی می داند و چون مرحله نعوظ بسیار با اعصاب مرتبط است همین مشوش شدن افکار و ترس از حرف و کنایه منجر به ناتوانیهای حادی خواهد شد.

از موارد دیگر نداشتن نعوظ کافی در بارور کردن زن است. که ممکن است علت های مختلفی از جمله نقص در آلت تناسلی، اختلالات بدنی و هورمونی افرادی که به این مرض و ناتوانی مبتلا هستند یا به طور کلی منی ندارند و یا مقدار منی آنها از حد طبیعی کمتر است که علت آن را داشتن مانع در مجرای منی دانست. آمیزش این گونه افراد به صورت طبیعی است ولی در خاتمه و به هنگام رسیدن به مرحله انزال، حالت نعوظ از بین می رود و گاهی قضیه حالت ناتوان و افسرده ای دارد و به همین علت منی معمولا به هدف نمی رسد با این وجود باردار کردن زن آن چنان ناممکن نیست و با شرایط خاصی تحت نظر پزشک می توان منی را به مهبل رسانید که گاهی به وسیله ی تزریق مصنوعی این عمل امکان پذیر است.

ارسال شده در 29 بهمن 1395 توسط