آیا بستن لوله های رحم زیان دارد؟

انجام این جراحی هیچ گونه خطری ندارد و یکی از روش های بسیار مطمئن برای جلوگیری از بارداری است. هم چنین نیاز به معاینات پزشکی بعد از انجام جراحی نیست اما انجام این جراحی همانند سایر جراحی ها دارای عوارضی است که از جمله می توان به عفونت و یا چسبندگی های لوله رحم و روده اشاره کرد که این عارضه با کمی دقت در انجام عمل و رعایت بهداشت قابل پیشگیری است.

از دیگر عوارضی که می توان به آن اشاره کرد عوارض ناشی از مصرف داروهای بیهوشی است.

اختلال های قاعدگی نیز از عوارض جراحی رحم محسوب می شود که به صورت خونریزیهای شدید، کاهش خونریزی یا به صورت لکه بینی دیده می شود. البته تمام ی این اختلال ها موقتی بوده و بعد از مدتی از بین می روند.

سقط جنین:

سقط جنین یا بچه افکندن عبارت است از خارج شدن یا افکندن بچه به صورت طبیعی و غیر عمد یا به طور مصنوعی و عمد که هر دوی این سقط ها جزء مقوله های بحث برانگیز است. گاهی اوقات زن باردار نمی تواند دوره ی آبستنی را به طور کامل طی کند که در این صورت جنین سقط می شود. علل مختلفی می تواند موجب این مسئله گردد. به طور تقریبی حدود 25 درصد از آبستنی ها به سقط می انجامد به همین خاطر است که مسئله ی سقط از درجه اهمیت خاصی چه در میان اجتماع و عامه ی مردم و چه در میان محققان و پزشکان متخصص برخوردار است. اگر سقط جنین در ماه های آخر آبستنی و تقریبا در ماه هشتم و نهم اتفاق بیافتد به آن زایمان زودرس می گویند.

ارسال شده در 25 بهمن 1395 توسط